Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Szklarnie z poliwęglanu

( ilość produktów: 17 )

Gdy nadchodzi wiosna, rodzą się w nas nowe pomysły na zagospodarowanie naszego ogrodu. Coraz więcej osób interesuje się ekologią i marzy, by uprawiać własne warzywa i owoce, zioła, drzewka owocowe czy kwiaty. Dzięki temu mamy pewność, że zjadane przez nas, są zdrowe, świeże oraz hodowane bez pestycydów i innych chemikaliów. Bardzo pomocne w procesie hodowania własnych wyrobów są szklarnie z poliwęglanu.  

Szklarnia z poliwęglanu jest miejscem, gdzie zasadzone  zasiane warzywa lub zioła będą miały doskonałe warunki do wzrostu. Poliwęglan jest tworzywem sztucznym, który posiada wysokie parametry optyczne, wytrzymałościowe i izolacyjne. Można go uznać za tworzywo wielozadaniowe, a wykorzystuje się go w różnych celach: do szyb samolotowych, produkcji płyt CD czy właśnie szklarni ogrodowych. Dzięki wysokiej przepuszczalności światła oraz dobrym właściwościom izolacyjnym poliwęglan od lat stosuje się przy produkcji szklarni. Szklarnia, dzięki swojej konstrukcji, doskonale osłania warzywa i zioła przed szkodliwymi warunkami pogodowymi, takimi jak ulewy, burze czy silny wiatr. Dodatkowo przy budowie szklarni wykorzystuje się aluminiową konstrukcję, która posiada uszczelki jeszcze bardziej zabezpieczające warunki panujące wewnątrz. Aluminium i poliwęglan tworzą duet idealny do zbudowania szklarni. Dzięki tak dobranym materiałom szklarnia jest wytrzymała i odporna na warunki atmosferyczne. Jednak najważniejsze, że dzięki wysokiej przepuszczalności światła i stabilnej temperaturze stwarza idealne warunki do wzrostu i hodowania warzyw. 

Jedną z podstawowych kwestii przy doborze idealnej dla nas szklarni jest wielkość powierzchni użytkowej ogrodu jaką posiadamy. Warto przed zakupem odpowiednio wyznaczyć miejsce, w którym będziemy chcieli zamontować naszą szklarnię. Jeśli nie posiadasz wyobraźni przestrzennej, najlepiej wyznaczyć miejsce z pomocą tasiemki i patyków, aby dokładnie widzieć zarys miejsca docelowego. Należy zwrócić też uwagę, by wybrany obszar był odpowiednio nasłoneczniony, aby zapewnić jak najlepsze warunki do wzrostu roślin. Warto również unikać miejsca w pobliżu krzaków lub krzewów, aby nie zakłócały prawidłowego wzrostu naszych sadzonek. 

Oferowane przez nas szklarnie znajdziesz w różnych rozmiarach, różnej szerokości i wysokości. Dostępne w naszym sklepie artykuły są nowe i dostępne w krótkim czasie. Wszystkie produkty, które oferujemy klientom są najwyższej jakości, wykonane z wysokiej klasy materiałów oraz spełniają restrykcyjne normy bezpieczeństwa. Najlepiej o jakości naszych usług świadczą pozytywne opinie naszych klientów. 

pixel