Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Sekatory

( ilość produktów: 10 )

Sekatory to obowiązkowe wyposażenie każdego ogrodu. Są potrzebne do dbania zarówno w przydomowych ogródkach, jak i dużych ogrodach lub sadach. Istnieje kilka typów tych narzędzi i warto wybrać takie, które będzie odpowiednie do planowanych prac. Który sekator wybrać?

Nożycowe sekatory jednoręczne znakomicie sprawdzają się zarówno w przycinaniu drzewek, krzewów, jak i małych roślin. Wysokiej jakości stal użyta do wykonania ostrzy zapewnia szybkie i precyzyjne cięcie nawet najbardziej delikatnych roślin i kwiatów. Odpowiednio wyprofilowane rękojeści, pokryte specjalnym tworzywem sprawiają, że sekator jest leki i wygodny w użyciu. Ten model jest podręczny i umożliwia przycinanie drewnianych gałęzi o średnicy do 20 mm. Dlatego znakomicie sprawdza się w drobnych pracach ogrodniczych lub w pielęgnacji domowych kwiatów, itd.

Sekatory ogrodowe teleskopowe przeznaczonę są do przycinania konarów drzew, dlatego często znajdują zastosowanie w pracach ogrodniczych. Odpowiednio ukształtowane ostrza oraz długość rękojeści zapewniają odpowiednią siłę podczas przycinania gałęzi nawet o średnicy 35 mm. Z tego względu te modele znajdują zastosowanie w pielęgnacji sadów przy wycinaniu zbędnych gałęzi i odrostów. Teleskopowe rękojeści pozwalają na obcinanie gałęzi wysokich drzewek owocowych bez użycia drabiny. To sprawia, że prace przebiegają szybciej i łatwiej. Ostrza zostały wykonane ze stali utwardzanej, która została pokryta teflonem chroniącym przed korozją. Taka technologia sprawia, że sekator posłuży nam przez wiele lat.

Sekatory ogrodowe teleskopowe kowadełkowe to z kolei narzędzie niezbędne do prawidłowego przygotowania ogrodu lub sadu na wiosnę. Wysuwane rękojeści pozwalają wykonywać przycinanie wysokich drzewek owocowych lub krzewów. Specjalnie zaprojektowany mechanizm zwiększa siłę nacisku na ostrza, dzięki czemu możemy przycinać gałęzie nawet do 55 mm średnicy. Te modele sekatorów przeznaczone są do bardziej zaawansowanych prac ogrodniczych, w których istnieje potrzeba wycięcia grubszych konarów. Kowadełkowe ostrze sprawia, że podczas zaciskania nie ześlizguje się z gałęzi, lecz odpowiednio zahacza, co umożliwia wykonanie precyzyjnego cięcia. Dzięki temu prace przebiegają szybciej i łatwiej.

Sekatory ogrodowe tyczkowe teleskopowe znakomicie sprawdzają się w pracach pielęgnacyjnych w ogrodzie lub sadzie. Specjalny, teleskopowy wysięgnik umożliwia przycinanie gałęzi na dużych wysokościach, ponieważ posiada maksymalną całkowitą długość 240 cm. W zestawie znajduje się również piła do drewna, dzięki której możemy obcinać grubsze konary. Mechanizm gąsienicowy pozwala uzyskać maksymalną siłę nacisku podczas cięcia gałęzi. Cała konstrukcja sekatora jest lekka i wygodna, dzięki czemu praca przebiega łatwo i sprawnie.

Decydując się na zakup sekatora ogrodowego, warto wybrać model dopasowany do rodzaju wykonywanych prac. Przy cienkich gałęziach w zasięgu ręki, dobrze sprawdza się krótki sekator. Natomiast do prac na wysokości dobrym rozwiązaniem są sekatory teleskopowe, które należy wybrać odpowiednio do średnicy ciętych gałęzi.

pixel