Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Frezy

( ilość produktów: 19 )

Frezy to narzędzia pozwalające na dokładną obróbkę interesującego nas tworzywa. Podczas wyboru frezu warto zwrócić uwagę na jego przeznaczenie. W naszej ofercie klienci znajdą zarówno frezy do drewna, jak i do metalu. Podczas obróbki drewna niezbędne są m.in. frezy puszkowe i sękowniki, dzięki którym wywiercenie otworu bądź pozbycie się sęka nie będzie żadnym problemem. Natomiast jeśli w grę wchodzi metal - warto zwrócić uwagę, czy potrzebne jest ostrze do miękkiego czy twardego metalu.

Podstawowym narzędziem do obróbki metalu twardego są frezy trzpieniowe z węglika wolframu, pozwalające na dokładne szlifowanie powierzchni tworzywa. Nadają się do usuwania rdzy, zadziorów, wyrównywania powierzchni, szlifowania itp. Charakteryzują się wysoką temperaturą wrzenia 6000 st. C, co skutkuje ogromną wytrzymałością i nieścieralnością. Średnica trzpienia wynosi 6 mm, co pozwala na wykorzystanie frezów do większości znanych i używanych frezarek.

Do obróbki miękkich stali, aluminium, mosiądzu, żelaza, brązu, a nawet drewna, zalecamy kupno pilników szybkotnących HSS. Świetnie się sprawdzą w m.in. usuwaniu nadmiarowych spoin spawalniczych, wygładzaniu powierzchni czy usuwaniu korozji. Trzpień o średnicy 6 mm zwiększa uniwersalność pilników - pozwala na podłączenie ich do większości frezarek.

Podczas obróbki drewna niezbędnym będzie zakup frezów puszkowych, dzięki którym wywiercenie otworu będzie bardzo proste i profesjonalne. W ofercie posiadamy pilniki o różnej średnicy ostrza, by wykonywanie pracy było jeszcze łatwiejsze. Średnica trzpienia wynosi 8 mm.

Aby pozbyć się sęka zalecamy użycie sękowników, które pozwalają na błyskawiczne rozwiązanie problemu. W ofercie klienci znajdą zestaw 16 frezów, dzięki któremu usunięcie każdego rodzaju kołka, sęka lub wywiercenie otworu będzie nad wyraz proste. Średnica trzpienia wynosi 8 mm.

Do obróbki powierzchniowej drewna oferujemy frezy kształtowe. W proponowanych przez nas zestawach jest 35 ostrzy, z czego 21 jest łożyskowanych. Dokładność obróbki materiału za ich pomocą sięga do 0,08 mm. Dodatkowo frezy są wyposażone w prowadnice w postaci czopa prowadzącego oraz prowadzącego łożyska kulkowego, co umożliwia dokładne prowadzenie frezu nawet przy giętych krawędziach. Ostrze wykonane jest ze stali szybkotnącej HS. Mocowanie do wrzeciona 8 mm.

Podczas precyzyjnego cięcia, trymowania, żłobienia i profilowania niezbędne są łożyskowane frezy do drewna mocowane za pomocą trzpienia 8 mm. Proponujemy naszym klientom wysokiej jakości zestaw 12 ostrzy z węglika wolframu, o różnym kształcie. Frezy te nadają się do obróbki miękkiego, jak i twardego drewna, a tworzywo ostrza gwarantuje wysoką wytrzymałość.

pixel