Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Odkurzacze samochodowe

( ilość produktów: 2 )

Odkurzacze samochodowe, w porównaniu do ich domowych odpowiedników, to mniejsze, a przez to bardziej mobilne urządzenia do utrzymania czystości w samochodzie. Na pierwszy rzut oka są nieco inne od tradycyjnych domowych odkurzaczy. Charakteryzują się rozmaitymi końcówkami, dzięki którym można dojść do wszelkich zakamarków w aucie. Występują również w wersji bezprzewodowej, przez co nie musimy się ograniczać zasięgiem kabla od gniazda zapalniczki. Przez ich kompaktowe rozmiary można je bez problemu transportować w bagażniku lub nawet schowku pasażera. W takich urządzeniach, w zależności od modelu, nie używa się worków. Brud zbiera się w specjalnym pojemniku, który jest bardzo prosty w opróżnieniu, a przez to zostają zniwelowane koszty związane z zakupem worków. 
 
Niewielki rozmiar takiego odkurzacza przekłada się również na jego wagę, co powoduje, że obsługa takiego urządzenia od razu staje się łatwiejsza, szybsza i bardziej komfortowa. Przy większej wadze odkurzacza, nawet parę minut może stać się kłopotliwe. Dzięki mobilności sprzętu wszelkie orurowania, którymi standardowy odkurzacz wciąga brud, zostały zniwelowane do potrzebnego minimum.  
 
Dzięki ściśle sprecyzowanemu zastosowaniu odkurzacz samochodowy posiada wiele końcówek przydatnych w czyszczeniu samochodu, których ciężko szukać w tradycyjnych odkurzaczach domowych. W tej wersji można znaleźć szerokie i wąskie końcówki do podłóg, jednak istnieje także możliwość odkurzania samą rurą. Końcówki odkurzacza samochodowego zostały tak zaprojektowane, aby sprostać każdej szczelinie w naszym samochodzie. Od boczków drzwi, poprzez tapicerkę aż po słabo dostępne miejsca pod fotelami. Odkurzacze samochodowe mogą czyścić zarówno na sucho, jak i na mokro. 

Odkurzacze samochodowe możemy podzielić na kilka rodzajów, np.: 

  • Odkurzacze bezprzewodowe - są małe, poręczne, a dzięki wbudowanemu akumulatorowi nie jesteśmy ograniczani przez kabel od zasilania. Pozwalają dowolnie manewrować podczas porządków w aucie i dotrzeć w ciężko dostępne miejsca. Czas pracy takiego urządzenia uzależniony jest od mocy akumulatora. Naładować baterię możemy zarówno w domu, jak i w trasie. 

  • Odkurzacze zasilane z gniazda zapalniczki - to najbardziej popularne odkurzacze samochodowe. Dzięki niewielkim rozmiarom mieszczą się w bagażniku czy schowku. Mają nieco większą moc niż akumulatorowe, jednak jesteśmy ograniczeni długością kabla i niekiedy rozmieszczeniem gniazd zapalniczki w naszym aucie. Długie korzystanie z takiego odkurzacza bez uruchomionego silnika, może spowodować rozładowanie akumulatora w naszym samochodzie, co niestety jest jego wadą. 

  • Odkurzacze zasilane z gniazdka sieciowego - są to najbardziej skuteczne urządzenia posiadające największą moc. Bardzo dobrze sprawdzą się u osób posiadających garaż. Duża moc i skuteczność jest uwarunkowana koniecznym podłączeniem takiego sprzętu do gniazdka sieciowego. 

pixel