Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Kątowe

( ilość produktów: 12 )

Szlifierki kątowe to wielofunkcyjne narzędzia, służące przede wszystkim do szlifowania, polerowania, satynowania oraz cięcia powierzchni twardych. W dużym skrócie: reprezentują one grupę narzędzi używanych do wykańczania powierzchni, które zostały poddane wcześniejszym obróbkom. To urządzenie, które zrewolucjonizuje warsztat każdego majsterkowicza.

Nie jest ważne czy prowadzisz przydomowy warsztat, czy majsterkowaniem zajmujesz się jedynie hobbistycznie. Szlifierka kątowa to narzędzie, które może przydać ci się w najmniej oczekiwanym momencie. Poza podstawowymi funkcjami możesz posłużyć się nią do usunięcia śladów rdzy. Ponadto szlifierka znakomicie nadaje się do gładzenia kamienia, jest przydatna w trakcie spawania powierzchni metalowych - np. w trakcie usuwania zadziorów, których należy się pozbyć. Narzędzie może również posłużyć do przecinania elementów blaszanych, ceramicznych lub betonowych.

W związku z szerokim gronem odbiorców, którym narzędzie jest dedykowane, producenci oferują nam dość szerokie pole manewru. Odpowiednio dopasowane do swoich umiejętności urządzenia znajdą dla siebie zarówno amatorzy, jak i zawodowcy, posługujący się szlifierką na co dzień. Niezależnie od umiejętności, przy wyborze właściwego sprzętu należy się kierować przede wszystkim jego zastosowaniem.

W trakcie wykonywania niewielkich prac domowych, takich jak przycinanie płytek ceramicznych, najlepiej posłużyć się urządzeniem z tarczą o średnicy 115 mm. Ich moc może się wahać od 450 do 900 W. Wśród nich warto wyróżnić zwłaszcza modele posiadające blokadę wrzeciona. Niby nic, a jednak ułatwi ci wymianę tarczy szlifierskiej.

Jeżeli jednak po szlifierkę sięgasz nieco częściej, zaleca się używanie sprzętu o lepszych parametrach. Planując przeprowadzenie drobnych prac remontowo-budowlanych, sięgnij po urządzenie z tarczą o średnicy 125 mm i mocy od 600 do 1200 W. Na szczególną uwagę zasługują modele wyposażone w antywibracyjną rękojeść.

W celu wykonywania większych i bardziej złożonych prac remontowo-budowlanych, zalecamy zastosowanie sprzętu dla profesjonalistów. Bardziej skomplikowane zadania wymagają użycia szlifierek kątowych, których moc przekracza 2000 W, a średnica tarczy wynosi pomiędzy 180 a 230 mm. Z tak profesjonalnie dobranym sprzętem, cięcie kostki brukowej czy metalowych zbrojeń nie będzie stanowiło żadnego problemu.

Najwięcej udogodnień mają urządzenia o największej mocy. W przypadku szlifierek kątowych przeznaczonych dla majsterkowiczów-hobbistów, należy zwrócić uwagę na:

  • blokadę wrzeciona - dzięki niej zaoszczędzisz czasu na wymianie tarczy, bądź akcesoriów,
  • płynną regulację obrotów oraz system antywibracyjny - skutecznie zmniejszysz ilość drgań nawet do 80 proc.

Jeżeli szlifierka służy ci na co dzień:

  • hamulec ściernicy - im lepszy, tym szybciej odłożysz urządzenie po zakończonym użytkowaniu. Dodatkowy układ zwalniający umożliwi ci odłożenie szlifierki po dwóch zamiast 10 sekundach,
  • ogranicznik prądu rozruchu - unikniesz przeciążenia sieci zasilającej podczas startu urządzenia,
  • solidny układ anty-przeciążeniowy - w razie przekroczenia dozwolonej temperatury urządzenie wyłączy się, co uchroni cię przed zniszczeniem silnika,
  • dodatkowy akumulator - wydłuży czas pracy.
pixel