Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Narzędzia do cięcia

( ilość produktów: 18 )

Narzędzia do cięcia stanowią podstawowe wyposażenie każdego warsztatu bez względu na to, czy jesteśmy miłośnikami majsterkowania, czy profesjonalistami w dziedzinie remontów i prac budowlanych. Tego typu rodzaj narzędzi służy nam do obróbki, a także cięcia wszelkiego rodzaju materiałów, co może przydać się zarówno w pracach warsztatowych, remontach, pracach budowlanych czy nawet w ogrodnictwie. W naszym sklepie posiadamy wiele urządzeń, zarówno ręcznych, jak i elektrycznych, które charakteryzują się różnym zastosowaniem, mechaniką działania oraz ceną. Jakie podstawowe typy narzędzi do cięcia możemy wyróżnić? 

Noże do cięcia - noże to uniwersalne narzędzie ręczne, które znacznie ułatwią nam cięcie wszelkich materiałów, do których przystosowany jest nasz nóż. Najpopularniejsze typy noży do cięcia, jakie spotkamy w każdym warsztacie to noże łamane, które posiadają ostrza w kształcie trapeza. Noże łamane charakteryzują się wysuwaną końcówką, którą wygodnie możemy wysunąć i schować po skończonej pracy. Dużą zaletą tego typu noży jest ich niezawodność - nawet, gdy ostrze strzępi się, będziemy mogli ułamać wyeksploatowaną końcówkę i zastąpić ją nowym ostrzem. Noże łamane przydają się zarówno w pracach budowlanych, jak i wykończeniowych, szczególnie gdy przychodzi nam ciąć cienkie materiały. Istnieją również inne, bardziej specjalistyczne rodzaje noży przeznaczone do zadań specjalnych. Przykładem takich noży są noże monterskie, specjalne noże do szkła czy noże do cięcia waty mineralnej, wykorzystywanej w procesie ocieplania budynków.  

Pilniki - pilniki to równie uniwersalne narzędzia ręczne, które sprawdzają się nie tylko w pracach ogólnoremontowych, ale również podczas serwisowania wszelkiego rodzaju elementów jak np. zębów piły. Pilniki doskonale zdają swój egzamin podczas prac stolarskich. Za pomocą pilników okrągłych, półokrągłych czy trójkątnych możemy idealnie zmatowić powierzchnię, dokonać żłobień w miękkim materiale, a także wyszlifować materiał.  

Gilotyny do cięcia - gilotyny do cięcia to podstawowe wyposażenie każdego majsterkowicza, który decyduje się na wykonanie prac remontowych takich jak układanie płytek, kafelek czy paneli. Gilotyny do cięcia to bardzo wygodne urządzenia ręczne, które umożliwia dokonania równego cięcia tych materiałów bez względu na ich wytrzymałość. Wykorzystując inne, bardziej podstawowe narzędzia, istnieje duże ryzyko, że kafelka lub panel zostanie przecięty krzywo. Za pomocą gilotyny mamy gwarancję dokładności i szybkości cięcia.  

pixel