Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Wyciągarki elektryczne

( ilość produktów: 25 )

Wyciągarka samochodowa jest nieodłącznym elementem do każdego auta przeznaczenia terenowego. Ważną rzeczą jest zwrócenie uwagi na parametry wyciągarek. Najważniejszym z nich jest, podawany w funtach (zapisywane jako LBS), uciąg wyciągarki samochodowej, który można obliczyć poprzez pomnożenie siły wyciągarki przez 0,453592. Wynik podajemy w kilogramach i ukazuje nam, ile może pociągnąć wyciągarka (spokojnie, te parametry znajdziesz w opisie poszczególnych sprzętów). Ważne jest, by mimo wszystko zdecydować się nasilniejszy sprzęt. W końcu często wyciągamy nie tylko samo auto, ale raze z jego załadunkiem. Problemem może być podłoże, po którym jest ciągnięte auto. N przykład na błocie wyciągarka potrzebować będzie większej siły mimo wagi terenówki. Ważną kwestią jest też, jak zamontujemy sprzęt (przydatną opcją jest możliwość montażu sterownika wyciągarki zarówno na stopie mocującej, jak i osobno, w dowolnym miejscu) oraz jego wielkość. Gdy poruszamy się pojazdem nie tylko terenowo, ale również po zwykłych drogach, warto dobrać lżejszą wyciągarkę, ponieważ ma ona swoją wagę, a w tym wpływ na prowadzenie pojazdu. 

Istnieje kilka rodzajów sprzętu, jednymi z popularniejszych są wyciągarki elektryczneSkładają się z czterech elementów: silnika (zasilany przez 12 V lub 24 V akumulator, w większym zapotrzebowaniu nawet w dwa), bęben (w kształcie cylindra, nawija się na niego lina stalowa lub syntetyczna), rolki lub ślizgi (są cztery, rolki są stosowane w przypadku liny stalowej, a ślizgi - syntetycznej) oraz sterownika (może być przewodowy lub bezprzewodowy). 

Wyciągarki elektryczne dostępne w naszym sklepie to te do lawet i samochodów terenowych, ale także wyciągarki do quadów. Mają one różne parametry, różnią się m.in. mocą, uciągiem czy rodzajem i długością liny. Wybierając wyciągarkę elektryczną pamiętajmy o tym, co będziemy chcieli nią wyciągnąć, zwróćmy także uwagę na to, jaka moc akumulatora potrzebna jest do jej uruchomienia (zalecane są te min. 650CCA). Oferujemy także dodatkowe akcesoria, jak pokrowiec ochronny na wyciągarkę czy sterowanie przekaźnik do wyciągarek.

Warto pamiętać, by nie dopuścić do przegrzania się silnika wyciągarki, gdy zauważymy nieprawidłowości najlepiej na chwilę przerwać pracę. Kiedy lina jest obciążona nie należy zwalniać blokady - może to uszkodzić wyciągarkę, ale i pojazd, który wyciągamy. Przy używaniu wyciągarek elektrycznych, ale i tych postałych rodzajów, najważniejsze jest bezpieczeństwo. To praca z dużym obciążeniem, jeśli nie będziemy stosować się do instrukcji i zasad bezpieczeństwa, możemy uszkodzić sprzęt, ale i narazić siebie na zagrożenie. 

pixel