Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Nożyce do trawy

( ilość produktów: 8 )

Nożyce do trawy, krzewów i żywopłotu to narzędzie, które powinno się znaleźć w każdym wyposażeniu ogrodu. Pozwalają formować roślinność w odpowiednie kształty, co wpływa na estetykę. Nożyce pozwalają wykosić trawę w miejscach, do których nie może dojechać kosiarką lub dotrzeć kosą spalinową. Jakie są rodzaje nożyc do trawy i które najlepiej sprawdzą się w naszym ogrodzie?

Elektryczne nożyce to znakomite narzędzie, które ułatwi dbanie o ogród z dużą powierzchnią trawnika. Zamontowany silnik sprawia, że prace przebiegają prędzej i nie są męczące. Poza tym pozwalają szybko i estetycznie przystrzyc żywopłot i krzewy. Cechuje je cicha praca oraz niewielka waga w przeciwieństwie do nożyc spalinowych. Jedynym ograniczeniem jest kabel, ponieważ silnik jest zasilany energią elektryczną. W związku z tym mogą być używane w miejscach z dostępem do sieci elektrycznej. W przypadku nożyc, które mają służyć do przycinania trawnika i żywopłotu, warto wybrać model o większej mocy, która zapewni optymalną pracę urządzenia. W takim przypadku dobrze sprawdzą się elektryczne nożyce o mocy 1600 W. Wykonane z wysokiej jakości stali ostrze cechuje się wysoką wytrzymałością oraz odpornością na tępienie podczas strzyżenia żywopłotu. Przypadkowemu włączeniu nożyc zapobiega dwustopniowy przełącznik.

Nożyce akumulatorowe dostępne są o różnych mocach, np. 3,6 V i 7,2V - w zależności od potrzeb. W przeciwieństwie do nożyc elektrycznych, możemy korzystać z nich wszędzie, ponieważ nie wymagają podłączenia kabla do sieci elektrycznej. Narzędzie to ułatwia prace w ogrodzie, ponieważ jest lekkie i wystarczy nim tylko kierować bez użycia dużej siły. W zależności od wykonywanej pracy można łatwo i szybko wymieniać w nich ostrze, np. do przycinania trawy w małym zakamarkach ogrodu, do formowania krzewów lub żywopłotu. Zastosowanie akumulatora litowo-jonowego pozwala na szybkie ładowanie oraz dłuższy czas pracy. Dużą zaletą jest regulowany wysięgnik na kołach, który ułatwia koszenie trawy bez konieczności pochylania się. Podczas przycinania żywopłotu dużym ułatwieniem jest opcja regulacji położenia ostrza - poziome lub pionowe. Dzięki temu można w łatwy sposób uformować kształt przycinanej rośliny.

Nożyce do trawy, krzewów i żywopłotu to znakomite narzędzie, które przyspiesza i ułatwia przeprowadzanie strzyżenia roślin w ogrodzie. Dzięki temu można łatwiej utrzymać jego estetyczny wygląd i w pełni delektować się pięknym widokiem. Dlatego wybierając nożyce, warto zwrócić uwagę, aby moc była wystarczająca do potrzeb. Im więcej roślin do przycinania, tym większa moc nożyc jest potrzebna.

pixel