Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Zgrzewarki

( ilość produktów: 10 )

Zgrzewarka to urządzenie, które pozwala na wykonanie stałego, nierozerwalnego połączenia pomiędzy dwiema częściami rury. Istotne jest jednak, aby rury, które poddajemy złączeniu, były wykonane z dokładnie takiego samego materiału, oraz by materiał ten był termoplastyczny. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom dzisiejsze rury są najczęściej wykonane z tworzyw polietylenu, polipropylenu, polibutylenu oraz poliwinylu. Wszystkie te materiały charakteryzują się łatwą transformacją do stanu plastycznego, który umożliwia nam trwałe połączenie. Najlepsze efekty trwałego łączenia rur daje nam ich zgrzewanie oraz klejenie. Jednak to zgrzewanie zdaniem ekspertów jest najbardziej skutecznym sposobem na wykonanie trwałej, jednorodnej instalacji.  

Zgrzewarka do rur to odpowiednie narzędzie, które z pewnością przyda się zarówno przy wykonywaniu generalnego remontu, przy pracy nad stworzeniem nowej instalacji, ale również przy naprawie już tej istniejącej. Dzięki zgrzewarce do rur zapewnimy sobie szczelny system instalacyjny, ale też będziemy w stanie w ekspresowym tempie wykonać proste naprawy. Zakup zgrzewarki to inwestycja, która z pewnością szybko zwróci się zarówno pod kątem finansowym, jak i czasowym. Zgrzewarki są odpowiednim narzędziem do zgrzewania zarówno rur metalowych, jak i rur plastikowych. Bez względu na to, jak często będziemy wykorzystywać to narzędzie, jest to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego majsterkowicza, który większość prac domowych i przydomowych wykonuje sam, bez wsparcia profesjonalistów.  

W naszym sklepie dostępne są wszechstronne zgrzewarki do rur, które z pewnością przydadzą się przy każdej pracy nad instalacją. To, co wyróżnia dostępne produkty to fakt, iż zestawy zgrzewarek są wyposażone w kilka wymiennych końcówek, które z pewnością dopasują się do rur o każdej średnicy. Zakup całego zestawu z pewnością zmniejszy ryzyko natrafienia na rurę, która nie może zostać przez nas obsłużona ze względu na nieprawidłową średnicę otworu. 

Oprócz klasycznych zgrzewarek, w ofercie znaleźć możemy jeszcze specjalistyczny nóż termiczny, który sprawdzi się nie tylko do cięcia rur PCV, ale również do styropianu, który jest jednym z podstawowych materiałów budowlanych wykorzystywanych przy ocieplaniu budynków i nie tylko. Jeśli jednak zależy nam na jak najmniejszym i najtańszym narzędziu, warto w praktyce wypróbować nożyce do cięcia rur, które z pewnością sprawdzą się nie tylko w przypadku rur PCV, ale też PP, PE oraz PEX.

pixel