Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Solarne (UPS)

( ilość produktów: 33 )

Panele fotowoltaiczne są coraz częściej wybierane nie tylko dla przedsiębiorstw, ale także dla domów. Nie jest to jednak jedyna niezbędna rzecz wymagana przy montażu. Jednym z niezbędników jest inwerter solarny, którego zadaniem jest zamiana prądu stałego, który przetwarzają panele, na prąd zmienny. 
 
Przy montażu paneli fotowoltaicznych potrzebna jest także przetwornica solarna, której zadaniem jest dostosowanie odpowiedniego napięcia. Jest to sprzęt bardzo praktyczny, a co za tym idzie, także wydajny. Jedną z największych zalet przetwornic solarnych jest to, że nie zanieczyszczają one środowiska. Jest to zgodne z polityką cieplarnianą. Dlatego też coraz więcej ludzi decyduje się na montaż tego sprzętu. 
 
Do takiego skonstruowanego zestawu solarnego można podłączyć wiele rodzajów sprzętu użytku domowego. Jednym z nich są np. żarówki LED czy ładowarki do telefonu. Tego rodzaju urządzenia nie wymagają dużej mocy, a więc wystarczy użyć niewielkiego panelu słonecznegoSprzęt medialny, taki jak telewizor, laptop czy tablet potrzebuje trochę większej mocy niż poprzednicy, więc panel także powinien umożliwiać obsługą większej mocy, np. od 100 W do 160 W. Sprzęt typu lodówka czy mikrofalówka oraz inne urządzenia, wymagają o wiele większej mocy. Pobór w tym przypadku będzie wynosił nawet 230 V, co w przeliczeniu wymaga panelu fotowoltaicznego o mocy nie mniejszej niż 285 W. Odkurzacz, chociaż mogłoby się wydawać, że nie jest on zasilany tak dużą mocą, jak poprzednicy, to jednak sytuacja wygląda trochę inaczej. Przetwornica w tym przypadku powinna posiadać min. 2000 W mocy ciągłej oraz 5000 W mocy chwilowej. Zastosowane powinny być tu dwa panele, każdy o mocy 285 W, co w sumie daje ponad 500 W. Każde urządzenie ma inne wymagania i, aby pracowało z pełną mocą, potrzebuje odpowiedniej konfiguracji oraz dodatkowych elementów elektrycznych. 
 
W ofercie naszego sklepu można znaleźć wiele rodzajów przetwornic w zależności od indywidualnych potrzeb. Urządzenia dostępne w naszym sklepie, oprócz swoich głównych zastosowań, posiadają także kolorowy wyświetlacz oraz automatyczny regulator napięcia sieci AVR, którego zadaniem jest kompresja różnice mocy biernych odbiorników. Jedną z funkcji naszych przetwornic jest także tryb UPS, który pozwala na nieprzerwaną oraz bezawaryjną pracę pomp czy podajnikówDodatkowo wszystkie produkty posiadają wydłużony czas gwarancji. Zachęcamy do przejrzenia naszej oferty. 

pixel