Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Kuchnia i grill

( ilość produktów: 23 )

Kuchenka turystyczna jest niezwykle przydatnym i cennym przedmiotem na szlaku bez względu na porę roku. Umożliwia przyrządzanie ciepłych posiłków, gorących napojów, a dodatkowo  zimą stopi śniegi i zapewni ciepło w namiocie. Najważniejszą zasadą, którą warto się kierować przy wyborze odpowiedniej kuchenki turystycznej jest dostosowanie kuchenki do warunków w jakich będzie używana. Kuchenki turystyczne zasilane paliwem płynnym dobrze się spiszą na mrozie, z kolei te gazowe są czyste i bardzo wygodne w obsłudze. Kuchenki spirytusowe dają gorący płomień i są dość tanie, a te na paliwo stałe są bardzo lekkie. Za każdym razem należy jednak pamiętać o ograniczeniach z dostępnością do paliwa i warunkach atmosferycznych w jakich kuchenki będą użytkowane.

Nie ulega wątpliwości, że obecnie na szlakach największą popularnością cieszą się kuchenki turystyczne na gaz propan  butan, które są zasilane z lekkich i jednorazowych pojemników tzw. kartuszy. Kuchenki gazowe posiadają wiele istotnych zalet. Są bardzo szybkie i wygodne w użytkowaniu, a przy tym aby je poprawnie stosować nie trzeba znać tajników specjalistycznej wiedzy technicznej. Bez większych problemów można rozpalić kuchenkę oraz poddać ją procesowi czyszczenia. Jej obsługa jest wręcz intuicyjna, a odpowiedniej regulacji ognia możemy dokonać zaledwie jednym ruchem ręki. Ponadto konserwacja kuchenki gazowej nie jest praktycznie wymagana. Takie kuchenki dają również czysty i gorący płomień. Można ich z powodzeniem używać na dużych wysokościach, choć ich wydajność stopniowo spada w ujemnych temperaturach.

W naszym sklepie dostępne są gazowe kuchenki turystyczne polowe jednopalnikowe renomowanej marki GEKO. Kuchenka gazowa GEKO jest zasilana powszechnie stosowanymi kartuszami. Została wyposażona w funkcjonalny zapalnik piezoelektryczny, który sprawia, że do jej uruchomienia nie potrzebujemy zapałek czy też zapalniczki. Palnik kuchenki jest wyposażony w dodatkowe wypustki przez co możliwe jest równomierne podgrzewanie powierzchni. Niezwykle istotną zaletą kuchenki jest nadstawka przeznaczona do grillowania, która umili nam każdy wypad plenerowy i popularne biwakowanie. Urządzenie zapewnia płynną regulację płomienia oraz oferuje moc grzewczą na optymalnym poziomie 2,5 kW. Ponadto dodatkowa osłona płomienia ochroni kuchenkę przed podmuchami wiatru podczas zmieniających się warunków atmosferycznych.

W ofercie naszego sklepu znajduje się także reduktor gazu butli gazowej propan butan przeznaczony do użytku domowego, który jest stosowany do zasilania urządzeń gazowych z butli z ręcznym otwieraniem i przyłączem 21,8 × 1,14L. Reduktor posiada manometr wskazujący precyzyjnie aktualną wartość ciśnienia w butli i ma na celu bieżące sprawdzenie szczelności instalacji. Reduktor posiada też zawór bezpieczeństwa, który uaktywnia się przykładowo w sytuacji przerwania przewodu.

pixel