Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Pistolety do piaskowania

( ilość produktów: 10 )

Pistolety do piaskowania pneumatycznego są używane w trzech grupach. Pierwsza z nich to najpopularniejszy pistolet do piaskowania, posiadający zbiornik. W zbiorniku znajdować się ma materiał do piaskowania. Pracę z takim pistoletem charakteryzuje wygoda, ponieważ nie ma potrzeby stosowania dużej ilości sprężonego powietrza. Drugi wariant to pistolet do piaskowania z wężem, przez który z osobnego zbiornika zasysany jest materiał. Zaletą w tym przypadku jest możliwość dłuższej pracy, bez uzupełniania zbiornika przez cały czas. Wadą natomiast jest to, że poza kompresorem jest tu dodatkowy element w postaci zewnętrznego zbiornika, w którym znajduje się np. piasek. Trzecia grupa to pistolety, które stanowią uzupełnienie dla piaskarki kabinowej i są niejako jej wymiennym elementem. Takie piaskowanie odbywa się w specjalnej kabinie z odpowiednim zabezpieczeniem przeciwpyłowym. Niestety praca w piaskarce ogranicza się do elementów, które zmieszczą się w piaskarce. Mechanizm spustowy oraz materiał, z którego wykonane są dysze, to istotne elementy pistoletu do piaskowania, na które warto zwrócić uwagę. 

W tej kategorii w naszym sklepie znaleźć można różne pistolety do piaskowania z dołączonymi do zestawu dyszami ceramicznymi. Pistolety do piaskowania, które można tu zakupić, doskonale sprawdzą się w przypadku starych lakierniczych powierzchni, które trzeba wyczyścić. Przy pomocy pistoletów da się usunąć rdzę i różne inne zabrudzenia. Oczyszczanie pistoletem dzieje się za pomocą sprężonego powietrza wypuszczonego w wąskim strumieniem o dużej mocy. W przypadku pistoletu ze zbiornikiem o pojemności jednego litra, możliwe jest usuwanie ognisk korozji z powierzchni zarówno stalowych, jak i felg. Korzystając z takich urządzeń można doprowadzić do oczekiwanego stanu elementy karoserii samochodowych, maszyny budowlane, jak również maszyny rolnicze.  

Pistolety doskonale współgrają z różnymi ścierniwami - z elektrokorundem, piaskiem czy szklanymi mikrokulkami. Można także wykorzystać w tym celu śrut żeliwny, stalowy albo żużel. Stara, łuszcząca się farba zostanie skutecznie usunięta przy pomocy pistoletu. Elewacja, jak również wszystkie inne stalowe elementy, zostaną wyczyszczone w satysfakcjonujący sposób, stosując pistolet do piaskowania. Urządzenie można także wykorzystać do matowienia szkła. Niektóre z pistoletów oprócz piaskowania nadają się także do kształtowania powierzchni wykazujących elastyczność. Są to urządzenia niezwykle przydatne w serwisach lakierniczych i blacharskich. Swoje zastosowanie znajdą także wśród różnego typu usługodawców z branży czyszczącej. 

pixel