Palnik to urządzenie techniczne, które jest przeznaczone do wytwarzania wysokich temperatur. Jest zasilany mieszanką gazu (propan lub propan-butan) lub nabojem gazowym, który spala się w kontakcie z powietrzem. Palniki są zasilane paliwem o podwyższonym ciśnieniu, by zapobiec cofaniu się płomienia do źródła zasilania. Temperaturę palnika można rozpoznać po kolorze płomienia (największą temperaturę oznacza jasnoniebieski płomień). Dzięki różnym typom dyszy, które kierunkują mieszankę zasilającą, palniki mają różnorakie zastosowania w wielu dziedzinach. Palniki szeroko stosuje się między innymi w:

  • gospodarstwach domowych (kuchenki gazowe),
  • laboratoriach chemicznych i mikrobiologicznych (podgrzewanie substancji znajdujących się w probówkach),
  • technice (lutowanie, spawanie oraz cięcie metali),
  • gotowaniu (karmelizacja cukru, dekoracyjne przypiekanie potraw, np. lasagne czy zapiekanek).

Oferujemy wachlarz profesjonalnego sprzętu, który jest łatwy oraz intuicyjny w obsłudze i - co najważniejsze - skuteczny w działaniu. W zestawie do palników znajduje się elastyczny wąż, transportujący gaz z butli do dyszy oraz zestaw dyszy, którymi jesteśmy w stanie regulować rozproszenie i skupienie płomienia. Nasze palniki zawierają również rękojeść z pokrętłem, służącym do regulacji przepływu gazu, dzięki któremu można dopasować moc do wykonywanej czynności.

W naszej ofercie dostępne są palniki uniwersalne, sprawdzające się zarówno przy rozmrażaniu, podgrzewaniu czy topieniu metali, jak i obsuszaniu oraz odkręcaniu zapieczonych śrub. Sprawdzą się również w lutowaniu oraz spawaniu, a także cięciu stali węglowych i niskostopowych.

Nasz sklep oferuje palniki gazowe do lutowania, będące nieocenione zarówno podczas lutowania, jak i w trakcie innych prac warsztatowych. Umożliwiają zarówno twarde, jak i miękkie lutowanie powierzchni stalowych oraz wykonanych z innych metali kolorowych.

W naszym asortymencie posiadamy również palniki dekarskie, które służą do prac dekarskich, między innymi do układania pap termozgrzewalnych na budynkach, zadaszeniach czy wiatach. Jest to niezbędne narzędzie dla każdego dekarza. Używa się ich również w sadownictwie i rolnictwie. Oferujemy również reduktory gazu butli gazowej, służące do płynnej regulacji ciśnienia gazu wylatującego z butli gazowej. Nasze palniki sprawdzą się zarówno w rękach amatora, który dopiero rozpoczyna przygodę z dekarstwem lub lutnictwem, jak i profesjonalisty, liczącego na profesjonalny efekt swoich prac. Szeroka paleta naszych produktów pozwala na dobranie idealnego palnika do twoich potrzeb, w atrakcyjnej cenie.