Jesteś na: Strona główna Budownictwo i akcesoria Aparatura pomiarowa Wykrywacze, detektory

Detektor kabli to prosty w obsłudze wykrywacz przewodów elektrycznych. Dzięki jego zastosowaniu, w razie konieczności wiercenia otworów w ścianach instalacja elektryczna nie zostanie uszkodzona. Pozwoli to na bezpieczną pracę. Działanie detektorów nie jest skomplikowane, różnią się jednak między sobą znacząco budową czujników. Z tego powodu wybór odpowiedniego urządzenia może nie być prosty. Podstawowym mechanizmem działania wykrywacza kabli jest zjawisko indukcji magnetycznej. Jest on w stanie określić, w którym miejscu jest pole elektromagnetyczne i płynie prąd. Niektóre detektory posiadają funkcję określania właściwości kabli.

Wybór dobrego urządzenia zależy od tego jak wygląda instalacja elektryczna w naszym domu i czego oczekujemy.  Jeśli jego zadaniem ma być wykrywanie miejsc na dwuwymiarowej powierzchni, pod którymi chcemy odszukać przewody to w zupełności wystarczy nam podstawowy wykrywacz z niezbędnymi funkcjami, których ilość zmniejszono do minimum. Bardziej zaawansowane urządzenia posiadają już dodatkowe, bardziej skomplikowane funkcje. Potrafią nie tylko wskazać położenie instalacji elektrycznych, ale także z dużą dokładnością określić głębokość na jakiej się znajdują a nawet pokazać puste przestrzenie wokół nich. Do domowego użytku w zupełności wystarczy detektor podstawowy. Profesjonaliści powinni sięgnąć po droższe urządzenia pozwalające dokonać bardziej profesjonalnych pomiarów. 

Falon Tech prezentuje wykrywacz detektor kabli, przewodów i metalu 3w1.

Posiada trzy tryby pracy:

  • stud - wykrywa drewniane i metalowe belki,
  • ac wire - wykrywa trasy przewodowe pod napięciem,
  • meta - wykrywa przewody metalowe.

Wyświetlacz LCD w formie bargrafu sygnalizuje dźwiękowo i czytelnie lokalizację tego, co sprawdzamy. Prosta, intuicyjna obsługa czyni pracę łatwiejszą.  Wykrywa przewody, metale i drewno pod napięciem, które są ukryte w ścianie czy zabudowie. Dzięki profesjonalnemu wykonaniu, urządzenie jest proste i szybkie w użyciu. Ma niewielkie rozmiary - 185 mm, 75 mm, 30 mm. Zasilane jest za pomocą baterii. Waży zaledwie 170 gr.  To wszystko zapewnia doskonałą mobilność urządzenia, można łatwo je przechowywać, nie zajmuje dużo miejsca w schowku.  Poziom zużycia baterii jest monitorowany na bieżąco i sygnalizowane, gdy energii zaczyna już brakować. Urządzenie posiada funkcję automatycznego wyłączania, gdy przez dłuższy czas narzędzie nie będzie używane. Dzięki temu bateria nie będzie się niepotrzebnie zużywała, gdy zapomnimy go wyłączyć.