Jesteś na: Strona główna Budownictwo i akcesoria Wibratory do betonu

Wibratory to betonu to urządzenia wytwarzające wibracje o wysokiej częstotliwości, które służą do zagęszczania wylewanego betonu. Wibracje te pomagają pozbyć się pęcherzyków powietrza, które powodują, że wylewany materiał staje się bardziej spójny, co z kolei zwiększa jego wytrzymałość po wyschnięciu. Często odpowiednie zagęszczenie betonu decyduje o tym, czy dany etap budowy będzie spełniał rygorystyczne wymagania wytrzymałościowe.

Urządzenie to może występować w kilku różnych kształtach i rozmiarach. Niektóre, mniejsze, pracują wyłącznie na zasilaniu bateryjnym, podczas gdy inne, o większych gabarytach, wymagają podstawowego źródła zasilania, pochodzącego z przewodów elektrycznych. Wybór odpowiedniego wibratora do betonu może pomóc w lepszym osadzeniu się betonu i poprawieniu jego długoterminowej stabilności i jakości struktury.

Wibratory do betonu stosuje się je głównie na placach budowy i fabrykach prefabrykatów betonowych. Podczas prac budowlanych, wibrator jest mocowany do blatów szalunkowych. Urządzenia mogą różnić się od siebie zakresem drgań, sposobem montażu lub rodzajem silnika, który je napędza.

Użycie wibracji do wspomagania betonu w okresie jego osiadania okazało się korzystną metodą, która pomaga w zachowaniu trwałości tego materiału. Podczas wylewania mokrego betonu, pęcherzyki powietrza uwięzione w mieszance powodują powstawanie ubytków lub przestrzeni przypominających plaster miodu. Pozostawienie zastygłego betonu w takim stanie może wpłynąć na jego trwałość i wytrzymałość. Wibratory wypychają uwięzione powietrze z mieszanki, pozostawiając produkt końcowy jako bardziej zwartą i równą substancję.

Istnieje wiele typów wibratorów do betonu, każdy z nich ma własny rozmiar głowicy. Bez problemu dopasujesz sprzęt do swojego projektu.

Wibratory do betonu są atrakcyjne cenowo i zapewniają świetną ergonomię pracy, ze względu na ich rozmiar i wagę. Wibratory do betonu wykorzystują konwersję energii jednofazowej w energię trójfazową, co jest korzystną cechą ze względu na spójność mocy, którą jest niezbędna w pracy z dużymi projektami. Wibratory są zazwyczaj stosowane na budowach komercyjnych oraz przy projektach realizowanych publicznie.

Wibratory do betonu są odpowiednią, przyjazną dla użytkownika opcją, ponieważ operator może pozostać w pozycji pionowej. Łatwość użycia i lekkość sprawiają, że to dobry wybór dla dużych i małych prac, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

Wartość zastosowania wibratora do betonu w twoim następnym projekcie nie może być przeceniona. Zapoznaj się z ofertą i wybierz wibrator do betonu najlepiej odpowiadający twoim preferencjom.