Jesteś na: Strona główna Narzędzia i sprzęt warsztatowy Wciągarki łańcuchowe

Wciągarka łańcuchowa to mechanizm służący do podnoszenia i opuszczania ciężkich ładunków za pomocą stalowego łańcucha. Wciągarka składa się z dwóch kół, wokół których nawijany jest łańcuch. Gdy łańcuch jest ciągnięty, wije się wokół kół i zaczyna podnosić element, który jest przymocowany do liny lub łańcucha za pomocą haka. Wciągarki łańcuchowe mogą być również przymocowane do zawiesi lub worków łańcuchowych w celu bardziej równomiernego podnoszenia ładunku.

Ze względu na swoje możliwości podnoszenia, wciągarki łańcuchowe są powszechnie stosowane w warsztatach samochodowych, gdzie są w stanie łatwo wyjąć silniki z samochodów. Ponieważ mogą być obsługiwane przez jedną osobę, wciągarki łańcuchowe są niesamowicie efektywnym sposobem na wykonanie prac, które musiałyby zająć czas więcej niż dwóch pracowników.

Wciągarki łańcuchowe są również stosowane na placach budowy, gdzie mogą podnosić ładunki z wyższych poziomów. W fabrykach i liniach montażowych wciągarki mogą posłużyć do podnoszenia przedmiotów na i z taśmy, a czasem nawet do wyciągania samochodów z trudno dostępnych terenów.

Każda wciągarka łańcuchowa zawiera łańcuch do podnoszenia, łańcuch ręczny i hak chwytający. Większość wciągarek łańcuchowych jest napędzana elektrycznie, ale można również używać ich ręcznie. Po pierwsze, wciągarka łańcuchowa musi być połączona z ładunkiem za pomocą haka chwytającego. Następnie po pociągnięciu łańcucha ręcznego, łańcuch napina swój chwyt na kole i tworzy dźwignie wewnątrz mechanizmu powodując napięcie, które unosi ładunek z podłoża.

Wciągarki łańcuchowe są dostępne w różnych wersjach, dzięki czemu nadają się do wielu różnych zastosowań. W naszym sklepie oferujemy wciągarki łańcuchowe o udźwigu nawet do 3000 kg.

Ponieważ energia elektryczna nie jest wymagana do działania wciągarek łańcuchowych, narzędzie jest szczególnie przydatne przy pracach dźwigowych w terenie otwartym i miejscach, gdzie nie ma dostępu do zasilania. Wciągarki łańcuchowe mają niewielkie rozmiary i dobrze mieszczą się w skrzynce narzędziowej, co ułatwia ich przenoszenie i użytkowanie. Przenośne wciągarki doskonale nadają się do przenoszenia ładunków w miejscach, gdzie nie ma dostępu do suwnicy lub jej montaż jest niemożliwy.

Jeśli budżet odgrywa dużą rolę przy podejmowaniu decyzji o zakupie wciągnika, ręczne wciągarki łańcuchowe są jedną z bardziej ekonomicznych opcji.

Prosta konstrukcja wciągarki łańcuchowej ułatwia również jej naprawę i konserwację. Jeśli szukasz narzędzia do podnoszenia, które nie wymaga dużych nakładów na utrzymanie, wciągarka łańcuchowa jest najlepszym wyborem.