Jesteś na: Strona główna Narzędzia i sprzęt warsztatowy Testery mierniki

Testery i mierniki pozwalają na samodzielne diagnozowanie problemów i wczesne wykrywanie usterek. Aby uniknąć kosztów związanych z późniejszą naprawą urządzeń, bieżące monitorowanie ich stanu jest wysoce wskazane. 

Miara zwijana jest niezbędnym narzędziem w każdym domu. Z racji niewielkich wymiarów jej przechowywanie nie niesie za sobą najmniejszych problemów. Zmieści się w każdej szufladzie, a będzie nieoceniona podczas wszystkich remontów czy drobnych renowacji. Lekka i poręczna suwmiarka analogowa jest dużo bardzo precyzyjna. Umożliwia dokładniejsze wykonanie pomiarów zewnętrznych, wewnętrznych, a także pomiaru wysokości i głębokości. 

Tester ciśnienia znajdzie zastosowanie nie tylko w profesjonalnym warsztacie samochodowym, ale i domowym garażu. Pozwala na samodzielną, łatwą i szybką diagnozę wtryskiwaczy na podstawie pomiaru ilości paliwa odprowadzanego na przelewie wtryskiwaczy. Szybkie odkrycie usterki pompy oleju lub zanieczyszczonych kanałków oleju może oznaczać obniżone koszty remontu zatartego generalnego silnika. W ofercie naszego sklepu znajdują się także zestawy z wyposażeniem poszerzającym możliwości testera. 

Miernik szczelności cylindrów pozwoli na zbadanie stopnia zużycia silnika. Poprzez doprowadzenie do cylindra sprężonego powietrza i określenie procentowego spadku ciśnienia spowodowanego nieszczelnościami cylindra, umożliwia wykrycie takich usterek jak tłokowe uszkodzenia pierścieni, uszkodzenia zaworu ssącego lub wydechowego czy defekt uszczelki pod głowicą. 

Stan naładowania akumulatora i poziom jego eksploatacji sprawdzić można przy pomocy miernika ładowania akumulatorów. Jeśli sam miernik to za mało, specjalistyczny tester diagnostyczny do akumulatorów powinien spełnić oczekiwania bardziej wymagających użytkowników. Umożliwia on samodzielnie testowanie akumulatorów 12V AGM i GEL w celu szybkiego zdiagnozowania ewentualnych problemów z baterią. 

Profesjonalny tester płynu chłodniczego określa temperaturę zamarzania płynu do spryskiwaczy, płynu chłodzącego, glikolu propylenowego i glikolu etylenowego. Znany także jako refraktometr, miernik ten służy do pomiarów płynów eksploatacyjnych samochodów osobowych, ciężarowych i autobusów. 

Pomocny okazać się może także miernik klimatyzacji. Ten zestaw manometrów do klimatyzacji samochodowej oraz stacjonarnej pomoże zdiagnozować wszystkie potencjalne usterki. 

Zadbaj o poprawną widoczność na drodze. Tester gniazda wtyczki przyczepy pozwoli na łatwą identyfikację problemów związanych z niewłaściwym bądź wadliwym funkcjonowaniem oświetlenia przyczep. 

W naszym sklepie dostępne są te i inne testery, mierniki - przydadzą się zarówno w domu, jak i w profesjonalnym warsztacie.