Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Tarcze do szlifowania

( ilość produktów: 42 )

Tarcze do szlifowania to integralna część wyposażenia każdego warsztatu, w którym znajdzie się tak uniwersalne narzędzie, jak szlifierka. Istnieje wiele zastosowań tego elektronarzędzia - ze szlifowaniem i cięciem twardych materiałów na czele. Szlifierka powinna znaleźć się w każdym warsztacie, bez względu na to, czy majsterkowaniem zajmujemy się zawodowo, czy hobbystycznie. Jednak jest ona niepraktyczna, jeśli nie wyposażymy się w odpowiednie akcesoria wysokiej jakości, jakimi są tarcze do szlifowania.  

Tarcze do szlifowania to oprócz tarcz do cięcia najważniejszy osprzęt, jaki może przydać nam się w warsztacie. Umożliwiają nam one dokładną obróbkę takich materiałów jak beton, stal, a także metale kolorowe i tworzywa sztuczne. Istotne jest, by nasza tarcza do szlifowania była prawidłowo dobrana pod kątem materiału, jaki poddajemy obróbce. Oprócz przeznaczenia warto również dobrać tarczę do rozmiaru swojej szlifierki, a dokładnie do rozmiaru trzpienia. Równie istotne jest dopasowanie tarczy do szlifowania pod kątem prędkości pracy. Na każdych tarczach widnieje informacja dotycząca prędkości pracy z daną tarczą - tę wartość powinniśmy porównać z maksymalną prędkością szlifierki. Do jakich materiałów można zastosować różne tarcze do szlifowania? 

Metal i stal - do tego typu materiałów powinniśmy wykorzystywać ściernice talerzowe listkowe lub elastyczne. Warto sprawdzić, czy materiałem, z jakiego wykonana jest tarcza to elektrokorund. Jest to najpopularniejszy, ale również najbardziej skuteczny materiał, jakim możemy operować przy szlifowaniu metalu. 

Beton to materiał bardzo trudny do szlifowania, dlatego w tym celu powinniśmy wyposażyć się w wysokiej jakości wytrzymałe tarcze diamentowe. Równie powszechne jest stosowanie tarcz nylonowych, jednak one nadają się doskonale do usunięcia rdzy. 

Glazura - na rynku dostępne są również specjalistyczne tarcze do szlifowania glazury. Są to tarcze, które wykonane są na fibrowym podkładzie, na który nałożonych jest dużo warstw węglika krzemu. Dodatkowe powiązanie z syntetyczną żywicą zapewnia dużą odporność i wydajność szlifowania. Tego typu tarcze mogą być również wykorzystane do podstawowej obróbki kamienia.  

Wielu producentów zdecydowało się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy nie posiadają szlifierki w swoim warsztacie i stworzyć specjalne tarcze do wiertarek. Dzięki specjalnej budowie tarczy, szlifowanie z użyciem wiertarki będzie równie wygodne i funkcjonalne, co ze zwykłą szlifierką kątową.  

Podobnie jak w przypadku papierów ściernych, tarcze do szlifowania są kategoryzowane względem granulacji. Tarcze o najgrubszych ziarnach powinny być stosowane do szlifowania materiałów miękkich. Im bardziej wytrzymały i twardy materiał, tym tarcze powinny być drobne.  

pixel