Tarcze do cięcia betonu to odpowiednie narzędzia tnące, które są w stanie pomóc skutecznie i precyzyjnie obrobić beton. W związku z tym, że mieszanki betonowe są wyjątkowo twarde (wynika to ze składu - kompozyt powstały ze zmieszania cementu i kruszywa), to wybór odpowiedniego narzędzia do starannej obróbki jest bardzo ważnym elementem. Idealnymi tarczami do cięcia i obróbki betonu są wyjątkowo trwałe tarcze diamentowe. Diamentowe tarcze do cięcia betonu dedykowane są zarówno do cięcia na mokro, jak i na sucho. Sprawdzają się w pracy przy szlifierkach kątowych, przecinarkach stołowych, jak i piłach spalinowych oraz ukośnicach. Poza betonem takimi tarczami można obrabiać takie materiały jak cegła, kostka brukowa, klinkier czy płytki ceramiczne - za każdym razem z takim samym zadowalającym efektem. 

Każda oferowana tarcza do cięcia betonu charakteryzuje się dużą koncentracją wysokiej jakości diamentu. Dodatkowo posiada miękkie spoiwo, które pozwala na ciągłe uzyskiwanie nowej powierzchni tnącej. Diamentowe tarcze gwarantują wysoką trwałość - również podczas obróbki wymagających materiałów. 

Odpowiednie dobranie średnicy oraz nasypu diamentowego pozwala dodatkowo zwiększyć trwałość tarczy podczas pracy z twardymi materiałami. Każda tarcza zaprojektowana została tak, aby umożliwić uzyskanie idealnie czystego cięcia, pozostawiając gładkie krawędzie, pozbawione wyszczerbień. Tarcze do cięcia betonu zostały tak zaprojektowane, że zapewniają stabilną pracę oraz wysoką wydajność. 

Szeroka oferta pozwala na dobranie tarczy diamentowej w zależności od pożądanej średnicy zewnętrznej oraz wewnętrznej - skutkuje to idealnie dobraną tarczą do posiadanego narzędzia. Kolejnym bardzo istotnym parametrem jest nasyp diamentowy. 

Diament jest najtwardszym materiałem występującym w naturze, ponieważ składa się z węgla w krystalicznej postaci. Obecnie jest najczęściej wykorzystywany do tworzenia narzędzi ściernych - w związku ze swoją twardością oraz trwałością. Tarcze diamentowe, które są idealne do cięcia betonu, całkowicie nie nadają się do stosowania przy cięciu żelaza/stali. Jest to związane z reakcjami, które zachodzą pomiędzy żelazem a węglem z diamentu. 

Wybór diamentowych tarcz do cięcia betonu z naszej oferty jest zdecydowanie najlepszym wyborem. Szeroki wybór średnicy wewnętrznych oraz zewnętrznych, odpowiedniego nasypu diamentowego w połączeniu z zapewnieniem dłuższej żywotności oraz szybszej pracy, dzięki zastosowaniu najnowszych technologii produkcji to gwarancja najlepszego produktu. Towary posiadają 12 miesięczną gwarancję.