Jesteś na: Strona główna Elektronarzędzia Szlifierki

W  Naszym sklepie dostępne są różne rodzaje szlifierek. Narzędzia te służą do wykańczania i obróbki różnych powierzchni. Poszczególne typy szlifierek różnią się między sobą kształtem i zastosowaniem końcówek roboczych (stopy, tarcze).  Współczesne modele szlifierek mogą być zasilane klasycznie, z sieci, o mocy 230 V, lub za pomocą akumulatora, w zależności od wybranego modelu szlifierki. Każda z nich posiada swoje zalety. Oprócz typowych szlifierek, w tym dziale zostały umieszczone również polerki.   

Najpopularniejsze typy szlifierek dostępnych w naszym sklepie to:

  • multiszlifierki;
  • szlifierki kątowe;
  • szlifierki oscylacyjne;
  • szlifierki do gipsu, gładzi, tynków;
  • szlifierki mimośrodowe.

 

Multiszlifierki, szlifierki wielofunkcyjne.

Coraz większą popularność zyskują szlifierka wielofunkcyjne. Narzędzie te łączące w sobie wiele różnych funkcji. Podstawę stanowi szlifierka oscylacyjna. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo końcówek roboczych, np.: ostrza do cięcia drewna, tworzyw sztucznych, metalu, ponadto ostrza do robienia innych cięć i wpustów. Ostrza pokryte węglikiem spiekanym, umożliwiające wycięcie otworów w płytach kartonowo -gipsowych oraz do demontowania fug i cięcia glazury. W naszym sklepie dostępne są szlifierki wielofunkcyjne zasilanie sieciowe 230 V, które zapewniają dużą moc. Minusem takich szlifierek jest ograniczenie spowodowane długością kabla. Doskonałą alternatywą są szlifierki akumulatorowe. Posiadają niższą moc, lecz  pracują bez ograniczenia spowodowanego  koniecznością podpięcia do źródła prądu w czasie pracy. Przed zakupem warto zastanowić się nad potencjalnym zastosowaniem szlifierki, alby najlepiej wybrać części, które będą nam najbardziej potrzebne. Szerokie zastosowanie i kompaktowe wymiary urządzenia, tworzą idealny sprzęt dla każdego majsterkowicza.

Szlifierki kątowe.

Jednym z najpopularniejszych elektronarzędzi są szlifierki kątowe zwane też gumówkami. Mogą być używanych podczas remontu, w warsztacie, podczas prac konserwatorskich lub na budowie. W ofercie mamy wiele tarcz służących do cięcia metalu, szlifowania powierzchni metalowych, cięcia ceramicznych płytek bądź gresu. Warto postawić na zakup urządzenia z regulacją obrotów. Umożliwia to lepsze dopasowania prędkości tarczy do ciętego materiału.

Szlifierki oscylacyjne.

Szlifierka oscylacyjna to urządzenie służące  do prac remontowych, wykończeniowych i dekoracyjnych. Szlifierki dostępne są w wielu wersjach pod względem wielkości i kształtu stopy (elementu, na który mocujemy materiał ścierny). Szlifierki oscylacyjne najczęściej wykorzystywane są  podczas pracy z drewnem. Rodzaj stopnia granulacji materiału ściernego decyduje o efekcie końcowym wykonanej pracy np. materiały z oznakowaniem P120 lub więcej pozwala na wygładzenie drewna. Idealnie sprawdzi się przy matowieniu powierzchni przed malowaniem.

Szlifierka do gipsu, gładzi, bądź tynku.

Szlifierka do gipsu jest wyspecjalizowanym urządzeniem, stworzonym do  wygładzania ścian podczas prac tynkarskich i remontowych. Duża powierzchnia robocza szlifierki pozwala szybko i wydajnie wyrównać nierówności utworzone podczas nakładania gładzi gipsowej na ścianę. Posługiwanie się szlifierką do gipsu wymaga  wprawy. Czas niezbędny na opanowanie szlifierki do gipsu jest na szczęście krótki. Należy pamiętać o tym, by podczas pracy  zabezpieczyć  drogi oddechowe i oczy. Maseczka i okulary ochronne są konieczne podczas prac z wykorzystaniem szlifierki do gipsu.

 

Informacje dotyczące  każdego produktu dostępne są po kliknięciu w nazwę konkretnego przedmiotu. W tabelach zostały zebrane najważniejsze parametry techniczne produktu. W przypadku szlifierek najważniejsze informacje dotyczą: mocy, systemu cięcia, średnicy tarczy, liczby obrotów i wagi urządzenia. Znajduje się tam również kod producenta. W celu szybkiego wyszukania konkretnego produktu wystarczy wpisać  jego nazwę i kliknąć ‘Szukaj’. W razie jakichkolwiek pytań pracownicy naszego sklepu służą swoją pomocą.