Ściski to przyrządy przydatne w czasie prowadzenia wszelkiego rodzaju prac stolarskich i konstrukcyjnych, jak i majsterkowania. Z uwagi na ich uniwersalny charakter i wysoką użyteczność, powinny znaleźć się w skrzynce narzędziowej każdego początkującego i zaawansowanego majsterkowicza. Przeznaczone do stabilnego przytrzymywania wybranych przedmiotów, znacząco poprawiają wygodę i precyzję jego obróbki. Są pomocne między innymi w trakcie wiercenia, cięcia i szlifowania różnego rodzaju materiałów. Mogą być stosowane także do klejenia dwóch przylegających do siebie elementów, niwelując konieczność ich własnoręcznego dociskania.

W sprzedaży posiadamy ściski stolarskie typu F o różnych wymiarach, z wygodną drewnianą rękojeścią. To najpopularniejszy rodzaj ścisków, który wykazuje szerokie zastosowanie w wielu rożnych sytuacjach, w czasie budowy, remontu czy dokonywania napraw. Są one wykonane ze stali ocynkowanej oraz żeliwa, dzięki czemu charakteryzują się doskonałą trwałością, umożliwiającą wydłużoną eksploatację. Wyposażone w ząbkowane szyny, gwarantują stabilne przytrzymywanie każdego elementu, zarazem nie rysując go i nie pozostawiając żadnych śladów na jego powierzchni. Po odwrotnym założeniu szczęk tego typu ścisku, można używać go również do rozpierania wybranych powierzchni.

W naszej ofercie znajdują się także ściski modelarskie o zmiennej maksymalnej grubości zaciskanego materiału, przydatne w czasie prac modelarskich, spawania czy wiercenia. Wyprodukowane z trwałego żeliwa, posiadają obrotową stopkę – pomocną w czasie obróbki elementów o nieregularnym kształcie, a także wzmocnione ramiona, gwarantujące zwiększoną wytrzymałość.

Klienci chcący stabilnie przytrzymać rury o średnicy ¾ cala, mogą w naszym sklepie nabyć ścisk bezkońcowy. Składa się on z dociskowej końcówki ze śrubą oraz bariery blokującej. Jest przeznaczony do łączenia rurek o dowolnej długości, skutecznie zastępując tradycyjne ściski – które przy takich pracach mogą okazać się zbyt krótkie. Dzięki wytrzymałej konstrukcji i prostej obsłudze będzie przydatny także przy pracach meblarskich i montażowych.

W naszym sklepie zakupią państwo także ścisk stolarski jednoręczny o zróżnicowanym zakresie roboczym. To urządzenie wyposażone w system szybkiego przesuwu, które pozwala na przytrzymywanie wybranych materiałów przy użyciu jednej ręki. Posiada on nakładki zabezpieczające na szczęki, eliminujące problem pozostawiania śladów na ściskanych przedmiotach. To uniwersalne narzędzie, po przełożeniu szczęk może także służyć jako rozpierak.