Jesteś na: Strona główna Narzędzia i sprzęt warsztatowy Podnośniki Podnośniki hydrauliczne

Podnośniki hydrauliczne to urządzenia ułatwiające podnoszenie ciężkich przedmiotów. Podnoszenie odbywa się przy udziale cieczy, która, wypychana, powoduje uniesienie się jednej z części podnośnika, co sprawia, że przedmiot zostaje podniesiony. Siłowniki hydrauliczne to precyzyjne urządzenia, a ze względu na swoją prostą konstrukcję mają znaczną przewagę nad innymi urządzeniami tego typu. Ich eksploatacja jest bezpieczna, ponieważ zazwyczaj nie posiadają elementów elektrycznych.

Podnośniki w warunkach domowych najczęściej używane są przy drobnych naprawach samochodowych, takich jak wymiana koła, samodzielna naprawa hamulców, zawieszenia czy innych podzespołów w okolicach podwozia auta. Wybór podnośników do warsztatowo-garażowego użytku jest duży i bardzo różnorodny. Wyróżniamy podnośniki trapezowe (tak zwany lewarek), podnośniki słupkowe, typu żaba, jak i farmerskie. Wszystkie te produkty znajdziesz w ofercie naszego sklepu.

Podnośniki trapezowe, lewarki to jedne z najprostszych podnośników. Są uniwersalne i posiadają prostą konstrukcję. Podstawia się go pod próg auta, a podnoszenie odbywa się poprzez dokręcanie lub odkręcanie śruby za pomocą korby. Charakteryzują się niewielkimi gabarytami (zwłaszcza po złożeniu). Są też stosunkowo lekkie. Jednak przy tym ich udźwig jest dość mały i oscyluje w okolicach 1-1,5 tony.

Innym rodzajem podnośników dostępnych w naszej ofercie są podnośniki hydrauliczne słupkowe. Nadają się bardziej do podparcia wybranego elementu samochodu aniżeli do bezpiecznego uniesienia całego pojazdu. Spowodowane jest to małą powierzchnią styku z podłożem. Jednak te o dużej średnicy podstawy charakteryzują się dużym udźwigiem. W niektórych przypadkach może on wynosić nawet powyżej 50 ton. Ich cena jest dość niska w stosunku do tego, co mogą zaoferować.

Wśród podnośników dla samochodowych amatorów znajdziemy również podnośniki typu żaba. Są one cięższe i mniej poręczne niż wcześniej wymienione rodzaje. Jednak rekompensują to łatwością i lekkością obsługi. Podnośniki typu  żaba w większości posiadają możliwość udźwigu w granicach od 1,5 do 3,5 tony. Te podnośniki wyposażone są w kółka, co ułatwia ich ustawienie pod samochodem, jak i transport.

Podnośniki farmerskie, także dostępne w naszym sklepie, nadają się do pojazdów o wysoko zawieszonym podwoziu (urządzeń rolniczych lub samochodów terenowych). Mogą być również wykorzystane do innych prac, takich jak wciąganie lin czy zaciskanie.

Wszystkie podnośniki hydrauliczne w asortymencie naszego sklepu to urządzenia najwyższej jakości. Oferujemy towar w bardzo atrakcyjnych cenach. Zakupy na Tooles.pl to gwarancja bezpieczeństwa, jakości i dobrej ceny.