Narzędzia i sprzęt warsztatowy
( ilość produktów: 1685 )Zestaw podnośnik lewarek trapezowy klucz teleskopowy do wymiany kół + nasadki 2T FORSAGE TRADE HOUSE
Satyniarka szlifierka walcowa do stali drewna satynowania + 2 x szczotka YT-81953 YATO
Szafka warsztatowa wózek narzędziowy 177 narzędzi z wyposażeniem YT-5530 YATO
Klucze płasko oczkowe torx wygięte typ c półotwarte 47 sztuk płachta SILVER + PREZENT komplet redukcji GRATIS
Kluczem do produktywnej i wygodnej pracy w profesjonalnych i przydomowych warsztatach jest odpowiednio dobrany i funkcjonalny sprzęt warsztatowy. W zależności od konkretnego celu dobierane są odpowiednie elektronarzędzia zaprojektowane do wykonywania określonych prac.Takie narzędzia już dawno przestały być przywilejem profesjonalistów. Dziś również dla majsterkowiczów dostępna jest wiertarka elektryczna, wyrzynarka czy szlifierka kątowa. W zależności od wymaganych cech i zamierzonego pola działalności można kupić elektronarzędzia dla siebie. Wybierając, trzeba zwrócić uwagę na jego parametry i funkcjonalność.
Tradycyjny podział elektronarzędzi na domowe i profesjonalne charakteryzuje się dwoma kryteriami:
- Częstotliwość stosowania
- Specyfikacje techniczne.
Innymi słowy, profesjonalne elektronarzędzie początkowo uwzględnia duże i intensywne obciążenia. Jego zaletą będzie także praca bez przerw, nie ryzykując jednak przegrzania silnika. Z kolei narzędzia dla majsterkowicza wymagają łagodnego systemu.
Nowoczesny sprzęt warsztatowy charakteryzuje się ergonomią i wszechstronnością. Elektronarzędziom można przypisać wiele różnych narzędzi: wiertarki, wyrzynarki, wkrętaki, szlifierki, multiszlifierki, szlifierki oscylacyjne mimośrodowe, szlifierki trzpieniowe mini, młoty udarowe, piły kątowe, piły szablaste, mieszarki elektryczne, opalarki itp. Całą tę różnorodność można sklasyfikować według następujących kryteriów:
- Uniwersalność: to samo elektronarzędzie może wykonywać kilka funkcji jednocześnie. Należy jednak zauważyć, że dodatkowe funkcje nie powinny być obsługiwane tak aktywnie, jak główne funkcje w takich narzędziach, aby uniknąć awarii
- Stopień bezpieczeństwa elektronarzędzia: z zabezpieczeniem przed przypadkowym uruchomieniem i bez. Możliwa opcja z łagodnym startem
- Cechy konstrukcyjne: korpus elektronarzędzia może być wykonany z lekkiego plastiku lub wytrzymałego metalu, panel sterowania powinien być wygodny itp.
- Obecność dodatkowych funkcji w sprzęcie warsztatowym: wyposażenie elektronarzędzia w funkcje, takie jak łagodny rozruch, kontrola prędkości, zabezpieczenie przed przeciążeniem, szybkie zatrzymanie, sprzęgło ograniczenia momentu obrotowego, bieg wsteczny itp. nie tylko upraszcza pracę, ale także czyni ją znacznie bezpieczniejszą.
Najczęściej wykorzystywany sprzęt warsztatowy to:
- Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa to narzędzie do instalacji, montażu i naprawy. Przydatna jest do odkręcenia śrub i nakrętek. Modele bez udaru wiercą drewno, metal, plastik i płytę gipsowo-kartonową, inne poradzą sobie z miękkim betonem, kamieniem i cegłą. W przeciwieństwie do sieciowych, w modelach akumulatorowych można pracować z dala od gniazdka, bez zakłócenia swobodnego poruszania się.
- Wiertarka udarowa to narzędzie do wiercenia w drewnie, metalu, cegle i lekkim betonie. Osobliwością jej konstrukcji jest obecność mechanizmu, który sprawia, że wiertło nie tylko obraca się, ale także porusza się w przód i w tył, wykonując ruchy pchające. Wstrząsy powstają w wyniku obrotu dwóch zapadek o skośnych zębach. Jest to główna różnica między wiertłem a perforatorem. Główne zalety tego narzędzia to lekkość, zwartość i oszczędność.
- Wyrzynarki mogą być używane do cięcia drewna, metalu, plastiku i innych materiałów. Dostępne są różne typy ostrzy i modeli elektronarzędzi, które pasują do ciętego materiału. Ponieważ ostrza są cienkie i wąskie, można ciąć zakrzywione profile, takie jak koła, w arkuszu.
- Szlifierki to ręczne narzędzie elektryczne do drewna, usuwania farby i szlifowania metalu. Szlifierki kątowe to niezastąpione narzędzie elektryczne do pracy z metalem, kamieniem i innymi trwałymi materiałami. Alternatywną nazwą dla szlifierki kątowej jest szlifierka narożna. Z jej pomocą można ciąć, szlifować i usuwać produkty metalowe lub kamienne. Cechą szlifierek kątowych jest położenie osi tarczy szlifierskiej pod kątem 90 ° do osi silnika.
- Piły ukośne - elektryczne piły tarczowe do cięcia drewna, tworzyw sztucznych i kompozytów. Najczęściej służą do cięcia drewnianych elementów lub elementów z tworzyw sztucznych pod kątem prostym. Istnieją modele elektrycznych ukośnic do drewna, które mają umiarkowaną moc silnika. Istnieją również profesjonalne piły ukośne, które są szeroko stosowane w produkcji mebli, pracach instalacyjnych i budowlanych, pracy z drewnem (ukośnice). Piły można stosować do szybkiego i wysokiej, jakości cięcia przedmiotów pod kątem.