Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Pistolety do malowania i tynkowania

( ilość produktów: 18 )

Pistolety do tynkowania i malowania służą do precyzyjnego nakładania zapraw budowlanych i farb. Działają poprzez natryskiwanie substancji pod ciśnieniem w postaci małych, rozproszonych kropelek. Substancja wydostaje się dyszą przez niewielkie otwory. Jeśli są one umieszczone na środku, tworzą strumień okrągły, a jeśli są po bokach, powstaje strumień prosty.

Tynkownice profesjonalne wykonane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej i aluminium, ich dysze z wysokogatunkowych stopów metali, a uchwyty z tworzyw sztucznych. Dostępne są wersje z wężami spiralnymi o długości 10 metrów oraz takie, których budowa idealnie nada się do tynkowania sufitu. Każdy rodzaj znacząco ułatwia i przyspiesza pracę. Pojemność zbiorników wynosi 4 litry. Wydajność pracy to nawet 30-50 m2/h i 50-70 m2/h. Są dość lekkie - ważą 1,8 kg i 2,6 kg.


Pistolety pneumatyczne do tynkowania i malowania posiadają dysze ze stali nierdzewnej, ich pojemności to 5 l i 9 l. Nadają się świetnie do:

 tynkowania,
 
 bielenia wapnem,
 
 piaskowania,

 gipsowania,

 malowania farbą emulsyjną,

 malowania farbą klejową.

A do tego sprawdzą się przy nanoszeniu tynków akrylowych do docieplania budynków oraz wykonywaniu efektu “baranka” na ścianach. Zawory pistoletów do tynkowania i malowania są typu kulkowego przy szybkozłączce, dzięki którym można zupełnie odciąć powietrze przy ich używaniu oraz połączyć narzędzie z małymi kompresorami. Możliwe jest malowanie sufitu bez użycia żadnych dodatkowych akcesoriów. Przepływ powietrza wynosi od 100 l/min do 250 l/min oraz od 115 l/min do 170 l/min. Możliwość regulacji powietrza.

Zarówno tynkownice (tynkarki), jak i pistolety do malowania cechuje je poręczność, wygoda, a do tego znacząca szybkość wykonania oraz duża oszczędność materiału.

O czym pamiętać, korzystając z pistoletu do malowania? Należy mieć na uwadze odległość elewacji od dyszy (około 15-20 cm), a także czas aplikacji. Nie należy wykonywać ruchów po łuku, a w linii prostej, z rozluźnionym nadgarstkiem.

Tynkowanie mechaniczne polecane jest w szczególności przy dużych powierzchniach, gdzie nie ma wielu wnęk i wszelakich otworów, jak drzwiowych czy okiennych. Można wykonywać poprawki bez obawy o nierówne, przebijające warstwy do dwóch godzin od zakończenia nakładania.

Należy pamiętać o czyszczeniu pistoletów i tynkarek, dzięki czemu mogą sprawniej i dłużej działać. Wody używa się po korzystaniu z produktów na jej bazie lub farb emulsyjnych, a rozpuszczalników po pozostałych płynach.
Niemniej jednak, natrysk mechaniczny znacznie wpłynął na liczbę potrzebnych osób potrzebnych do tynkowania czy malowania oraz na długość i jakość wykonywanej pracy - niezależnie od tego, czy chcemy położyć kolor czy też budulec.

pixel