Maski spawalnicze to niesłychanie potrzebne zabezpieczenie jednego z najważniejszych organów ludzkiego ciała - oczu. Utrata lub pogorszenie wzroku bardzo często powiązane są z zaniedbaniami, których dopuszczamy się podczas naszej pracy. Bez względu na to, czy jest to praca przy biurku, czy w cięższych warunkach (na przykład w spawalnictwie), o tym, jak ważne jest zabezpieczenie oczu, świadczą nie tylko przestrzeżenia BHP, ale również bogata oferta ochronna. Spawalnictwo z pewnością należy do zawodów o podwyższonej grupie ryzyka, jeśli chodzi o zagrożenia dla oczu. Spawanie niesie za sobą wiele niebezpiecznych zagrożeń, takich jak uszkodzenia termiczne, mechaniczne oraz najgroźniejsze, powiązane z samym sposobem działania maszyn spawalniczych - uszkodzenia fotochemiczne. Dlatego wybierając zabezpieczenie, powinniśmy zwrócić uwagę na więcej parametrów, niż tylko funkcję osłony oczu. 

Współczesne maski spawalnicze możemy podzielić na przyłbice samościemniające oraz te o stałej wartości wymiennego filtra optycznego. Te drugie nadadzą się raczej do amatorskiego spawania w lekkich warunkach. Natomiast jeśli spawanie odbywa się przy użyciu mocniejszych oraz różnorodnych urządzeń, powinniśmy postawić na wariant automatycznego przyciemnienia pola widzenia spawacza, które możliwe jest dzięki zastosowaniu czujników fotooptycznych. Natężenie szkodliwego dla oczu światła, towarzyszącego łukowi spawalniczemu, może wynosić nawet do 700 nanometrów, przy czym rogówka ludzkiego oka jest w stanie pochłonąć zaledwie mniej niż połowę tej wartości. Następstwem nieodpowiedniej ochrony oczu mogą być takie schorzenia jak zaćma, jaskra, uszkodzenia siatkówki oraz rogówki czy też całkowita utrata wzroku.

W ofercie naszego sklepu znajdują się profesjonalne maski spawalnicze, które zabezpieczają spawacza również przed innymi czynnikami. Dzięki zastosowaniu takich materiałów jak włókna nylonu, maski spawalnicze zapewniają skuteczną ochronę przed ekstremalnie wysoką temperaturą oraz są odporne na wszelkie uderzenia. Ich budowa zabezpiecza całą powierzchnie twarzy oraz szyi, z kolei niewielka waga oraz automatyczna identyfikacja rozpoczęcia procesu spawania pozwolą zachować komfort pracy. Dzięki małej masie nawet długa praca z nałożoną przyłbicą nie spowoduje takich dolegliwości jak bóle pleców, karku czy ramion oraz nie doprowadzi do długotrwałych schorzeń, takich jak zwyrodnienia kręgosłupa. Maski spawalnicze dostępne w naszym sklepie posiadają również wielostopniową regulację, dzięki której z łatwością można dopasować je do kształtu każdej głowy, a dodatkowe atuty to szerokie pole widzenia, które zwiększa poczucie bezpieczeństwa oraz bogate wzornictwo, które pozwoli na dopasowanie przyłbicy do gustów estetycznych każdego spawacza, umilając przy tym jego pracę.