Jesteś na: Strona główna Dom i ogród Lutownice, wypalarki

Wypalarki - lutownice to urządzenia służące do zdobienia przedmiotów za pomocą rozgrzanego grota. Dedykowane są materiałom takim jak korek, skóra i drewno. Urządzenia wyposażone są w grzałki o różnej mocy, co umożliwia realizację wielu różnych pomysłów - wypalarki doskonale sprawdzą się w dekoracji sprzętów kuchennych, kasetek, skrzyneczek, pudełek, ale także do tworzenia zabawek, wizytówek na drzwi lub bramy. Sprawdzą się również do małego rękodzieła - dzięki zastosowaniu wypalarek-lutownic możliwe jest wykonanie zakładek do książek, biżuterii czy ozdób do domu. 

Podstawą ich działania jest rozgrzana lutownica. Urządzenia wyposażone są w końcówki w kształcie grotów, które są rozgrzewane do konkretnych temperatur, a następnie za ich pomocą dokonywane jest wypalanie wzorów, rysunków czy napisów. W zależności od modelu, wypalarki lutownice nagrzewają się do kilku minut. Efekt zależy od wybranego modelu, końcówki, ale też od umiejętności użytkownika oraz materiału, który jest wykorzystywany do wypalenia. 

W naszym sklepie znajdują się lutownice wypalarki o różnej mocy i wielkości, dzięki czemu z łatwością można dopasować sprzęt do własnych potrzeb. Co więcej, dostępne modele sprzedawane są w zestawach, które zawierają dodatkowe akcesoria, takie jak (w zależności od zestawu): groty, podstawki pod kolby (do odkładania urządzenia) czy walizki do przechowywania.  Są one bardzo łatwe w użytkowaniu, urządzenie wystarczy podłączyć do prądu i po upływie kilku chwil jest ono gotowe do użycia.

Oferowane przez nas wypalarki lutownice są bezpieczne - wszystkie posiadają część do trzymania, która nie nagrzewa się, dzięki czemu ryzyko poparzenia się jest znacznie zredukowane. Należy jednak wiedzieć, że jeżeli w trakcie wypalania zaistnieje potrzeba zmiany końcówki, należy to zrobić tylko za pomocą kombinerek - w innym wypadku może dojść do poparzenia.  Wypalarki lutownice nadają się do tworzenia prostych wzorów geometrycznych, jak i skomplikowanych rysunków.  

Oferowane przez nasz sklep wypalarki lutownice są lekkie i dobrze leżą w ręce. Praca przy użyciu naszych urządzeń jest wygodna i prosta. Urządzenia doskonale sprawdzą się w domowych warsztatach. Nadają się także do przemysłowej produkcji pamiątek czy dekoracji z drewna, korka i skóry.  

Sprzęt objęty jest 24-miesięczną gwarancją. Cechuje go również konkurencyjność cen i wysoka jakość. Sprawdź naszą ofertę wypalarek lutownic i wybierz najlepszy dla siebie sprzęt, dzięki któremu wykonasz piękne ornamenty, wzory i napisy na drewnie czy korku.