Jesteś na: Strona główna Akcesoria samochodowe Kompresory powietrza

Kompresor to jeden z niezbędnych przyrządów w specjalistycznych warsztatach, a także narzędzie, które często przydaje się w gospodarstwie domowym. Za jego pomocą można uzyskać powietrze o wysokim ciśnieniu. Zakres ciśnienia powietrza zależy od rodzaju kompresora. Kompresor obok wentylatora i dmuchawy jest jednym z rodzajów sprężarki, czyli urządzenia mającego za zadanie zwiększać ciśnienie gazu. Najstarszym i najbardziej popularnym rodzajem kompresora jest kompresor tłokowy. Centralną część modelu stanowi cylinder, wewnątrz którego porusza się tłok. Zassane do cylindra powietrze za pomocą mechanizmu korbowego wprawia tłok w ruch. Dzięki temu pojemność powietrza zmniejsza się, zwiększając jego ciśnienie.

Przy wyborze odpowiedniego kompresora należy kierować się przede wszystkim tym, do jakich celów ma służyć i o jak wysokim ciśnieniu powietrze ma wytwarzać. W ofercie naszego sklepu dostępne są różnego rodzaju kompresory.

Pistolet do pompowania kół jest prostym w obsłudze i łatwym w przechowywaniu urządzeniem służącym do pompowania kół o standardowych wentylkach samochodowych. Barometr otoczony jest specjalną gumą, która chroni go przed rozbiciem i innymi uszkodzeniami mechanicznymi. Zgrabny kształt i nieduże wymiary pozwalają na łatwe przechowywanie go w samochodzie.

Kompresor-sprężarka samochodowy dwutłokowy czy kompresor-sprężarka samochodowy jednotłokowy mają zastosowanie w pojazdach terenowych jako zasilanie ciśnieniowe blokad. Minimalizację strat energii oraz zwiększenie wydajności urządzenia zapewniają pokryte nikasilem cylindry oraz tłoki z warstwą teflonu. Adaptery są wymienne, więc kompresory te można stosować również do opon rowerów, motocykli lub pompowania materacy.

Dostępny w naszej ofercie kompresor-sprężarka pompa samochodowa LCD to nowoczesny, elektroniczny kompresor z wyświetlaczem LCD. Pozwala na ustawienie górnej granicy ciśnienia, jakie wytworzyć ma urządzenie. Koniec pompowania sygnalizuje dźwięk i automatyczne wyłączenie się kompresora. Posiada wtyczkę, dzięki której można go podpiąć do gniazdek zapalniczki. Zestaw zawiera 3 różne końcówki, dzięki którym można pompować również piłki, materace, rowery itd.

Urządzenie rozruchowe 5w1 to praktyczny zestaw zawierający: prostownik, przetwornicę, kompresor, latarkę i power bank. Urządzenia te przydatne są w domu, w warsztacie, na biwaku a także podczas awaryjnych sytuacji w trasie.

Urządzenie wielofunkcyjne prostownik-kompresor 5w1 to również zestaw przydatny w każdym miejscu i w każdych okolicznościach. Zawiera prostownik, różne końcówki do pompowania oraz wężyk a także krokodylki rozruchowe i zasilacz.