Glebogryzarki
( ilość produktów: 25 )Glebogryzarka kultywator spalinowy KS 7HP-1050G 7km 108cm Könner & Söhnen KS
Glebogryzarka elektryczna kultywator KS 1000T E 1000W 36cm Könner & Söhnen KS
Glebogryzarka elektryczna kultywator KS 1500T E 1500W 45cm Könner & Söhnen KS
Glebogryzarka to maszyna rolnicza, która służy do wzruszania ubitej ziemi w ogrodzie i na polu. Jej głównym elementem roboczym są łukowe lub hakowate noże osadzone na obrotowym wale. Świetnie spulchnia i wyrównuje grunt. Można ją wykorzystywać nawet na trudnej w uprawie, zbitej i gliniastej glebie. Najlepiej sprawdzi się na dużych powierzchniach, ale może być też używana w przydomowym ogródku i na działce. Glebogryzarka pomaga zaoszczędzić mnóstwo czasu i ułatwia przygotowywania gleby pod uprawę warzyw, owoców, kwiatów i innych roślin. Dzięki niej można dużo prościej założyć trawnik. Dodatkowo glebogryzarka może służyć do odchwaszczania oraz różnych prac sezonowych. Przez nią gleba łatwiej przyswaja tlen i inne składniki odżywcze, a rośliny zyskują najkorzystniejsze warunki do rozwoju. Glebogryzarka sprawia, że praca w ogrodzie staje się dużo prostsza i przyjemniejsza.
By dobrać odpowiednią glebogryzarkę trzeba zwracać uwagę na szerokość pracy jaką oferuje producent. Im większa powierzchnia, którą maszyna będzie obsługiwać tym lepsze będą glebogryzarki z większą szerokością pracy. Od mocy silnika również zależy efektywność pracy urządzenia. Duża moc silnika sprawdzi się na bardziej rozległych terenach, a także przy zbitych, trudnych do uprawy i gliniastych glebach. Urządzenia o mocy do 500 W mogą być wykorzystywane do mniejszych powierzchni niewymagających dużych nakładów pracy, takich jak ogródki przydomowe, czy mniejsze działki.
Na rynku istnieją różne typy glebogryzarek:
- glebogryzarka elektryczna - z wyglądu przypomina kosiarkę. Polecana do ogrodów o mniejszej powierzchni z dostępem do sieci elektrycznej. Idealnie spulchniania, napowietrza oraz wyrównuje glebę za pomocą specjalnych ostrzy. W urządzeniu zastosowano silnik elektryczny, przez co jest ono lekkie i funkcjonalne. Dzięki dołączonym kołom jezdnym, przyrządem można łatwo manewrować i nie wymaga ono dużej siły użytkownika. Do tego narzędzie jest cichsze niż inne warianty glebogryzarek i bardziej przyjazne dla środowiska, gdyż nie wydziela szkodliwych spalin.
- glebogryzarka spalinowa - napędzana silnikiem spalinowym. Ich zaletą jest to, że nie potrzebują stałego dostępu do prądu i mogą działać bezprzewodowo. Są wyposażone w mocne noże, do tego mogą pracować na bardzo trudnym terenie i w ciężkich warunkach. Nadają się nawet na bardzo rozległe powierzchnie.
- glebogryzarka ciągnikowa - największa ze wszystkich. Posiada sporą szerokość pracy, sięgającą zazwyczaj ponad 1,5 m. Jest niesamowicie wydajna i nadaje się do pracy na dużych terenach. Wykorzystuje się ją do rozprowadzenia nawozu, kruszenia zbitej ziemi oraz wyrywania chwastów.
- glebogryzarka ręczna - najlepiej nadaje się do małych powierzchni, jest lekka i poręczna. Wystarczy ją pchać, by wprawić w ruch. Maksymalna szerokość pracy tego urządzenia wynosi od 35 cm do 50 cm. Bezkonkurencyjną zaletą tego narzędzia jest niewielki, kompaktowy rozmiar. Zasila ją siła ludzkich mięśni, więc od użytkownika wymagana jest spora siła fizyczna.