Jesteś na: Strona główna Akcesoria samochodowe Czajniki samochodowe

Czajnik samochodowy to gadżet idealny dla wszystkich pasjonatów turystyki oraz osób, które są zmuszone do odbywania długich, wielogodzinnych podróży. Docenią go więc kierowcy ciężarówek i autokarów wycieczkowych, miłośnicy kilkudniowego wypoczynku na łonie natury czy rekreacyjni żeglarze. Zastosowania typowe dla urządzeń tego typu, to między innymi charakterystyczna wtyczka, dopasowana do gniazdek w pojazdach czy niewielki rozmiar, dzięki któremu czajniki zmieszczą się prawie wszędzie. Z tego samego względu odznaczają się bardzo minimalistycznym wyglądem, pozbawionym zbędnych ozdób, które zajmowałyby cenną przestrzeń lub mogłyby o coś zaczepić. 

Urządzenia te nadają się więc do wykorzystania w samochodzie i tirze, jak również na łodzi czy w przyczepie kempingowej - jedynym warunkiem jest dostęp do elektryczności.  Dzięki czajnikowi samochodowemu możliwe jest szybkie, łatwe i wygodne zagotowanie wody na pobudzającą kawę, rozgrzewającą herbatę, sycącą zupkę chińską czy słodki kisiel, bez konieczności zatrzymywania się na stacji benzynowej czy rozpalania ogniska na polu kempingowym. W dłuższej perspektywie czasu oznacza to oszczędność pieniędzy - napoje przygotowuje się samodzielnie, a nie kupuje po znacznie zawyżonych cenach w przydrożnych punktach. Oferowane przez sklep Tooles czajniki samochodowe cechuje zastosowanie wysokiej jakości, wytrzymałych materiałów. Jest to bardzo istotne ze względu na warunki, jakie musi znosić tego typu sprzęt. Upychanie w bagażniku, wstrząsy na nierównych drogach czy wysoka wilgotność powietrza to codzienność, która jednak nie może zaszkodzić czajnikowi.

Za niezwykle ważną kwestię uważamy również bezpieczeństwo. Dlatego też nasze produkty wyposażone są w specjalne systemy chroniące przed przegrzaniem, a w konsekwencji - przed pożarem. Z kolei dla ochrony czajnika przed awarią, a także dla większego komfortu użytkownika, sprzęty zaopatrzone są w boczne podziałki. Umożliwiają one, z jednej strony, precyzyjne odmierzenie potrzebnej ilości wody, z drugiej zaś - zabezpieczają przed jej nadmiarem, mogącym zepsuć urządzenie. Dodatkowym zabezpieczeniem przed zepsuciem, a właściwie jego skutkami, jest 24-miesięczna gwarancja. Oferowane czajniki dostępne są w wariantach z różnym napięciem. Większe napięcie oznacza szybsze podgrzanie wody, pobiera jednak więcej prądu; może być to problemem przy niewielkich pojazdach. Mniejsze napięcie jest równoznaczne z ogromną uniwersalnością - jest mniej obciążające dla pojazdu - za to istotnie przedłuża czas gotowania.