Niezależnie od branży, czasem trzeba coś rozkręcić. W budownictwie i mechanice zdarza się to znacznie częściej, dlatego tak ważną częścią wyposażenia każdego warsztatu, niezależnie od stopnia profesjonalizmu, są klucze. Wiele ich rodzajów i rozmiarów sprawia, że niezbędne czynności wykonuje się łatwiej i szybciej. W tej kategorii znajdziesz taki klucz, jakiego potrzebujesz. 

Do czego służą klucze? 

Klucze to popularne narzędzia, których zastosowania domyślą się nawet najmłodsi — służą do odkręcania śrub. W zależności od typu samej śruby oraz kąta, pod jakim musimy ją wykręcić, stosujemy przeznaczone do tego klucze. Duże znaczenie przy wyborze tego narzędzia ma także otoczenie łączenia oraz siła, jaka potrzebna będzie podczas kręcenia. Trudny dostęp wymusza zastosowanie sprytniejszych rozwiązań, a duże, mocno zakręcone śruby — dłuższej dźwigni. 

Rodzaje kluczy 

Wyróżnić możemy klucze płaskie, nasadowe, imbusowe, oczkowe oraz kilka ich specjalistycznych modyfikacji. Klucze płaskie u większości osób leżą w prywatnym garażu, przydają się do lekkich prac, a te najmniejsze możemy spotkać nawet w dołączonym zestawie do składania mebli, tak samo jak klucze imbusowe. Wśród mechaników królują klucze nasadowe wraz z przedłużką, która zmniejsza użycie siły. W porównaniu z płaskimi klucze nasadowe dotrą też w więcej zakamarków. Mechanizm oczkowy to kolejny krok w walce o przestrzeń w trakcie pracy, ale ma też inne zalety. Zapobiega zsunięciu się klucza w trakcie wykonywania obrotu oraz chroni śrubę przed ścieraniem. Do każdego zadania należy dobrać nie tylko typ takiego klucza, ale przede wszystkim odpowiedni rozmiar. 

W naszym sklepie znajduje się także oferta kluczy dla specjalistów, w której znajdują się m.in. klucze do rur czy klucz monterski do rusztowań, specjalnie dla tych, który potrzebują perfekcyjnie dopasowanych rozwiązań. Klucz monterski do rusztowań to idealne rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują uniwersalnego, lecz zarazem profesjonalnego rozwiązania. Klucz jest wykonany metodą odkuwania, jest hartowany i odporny na korozję. Dodatkowo klucz posiada specjalny otwór w rękojeści, który jest pomocny przy pracach na wysokości, ponieważ można go przypiąć oraz zabezpieczyć. 

Zestawy - wszystko w jednym miejscu 

Zestawy kluczy zawierają przekrój popularnych rozmiarów, aby niczego nie zabrakło w najmniej pożądanym momencie. W ofercie naszego sklepu znajdują się zestawy kluczy, które można poukładać według własnego uznania w walizce lub skrzynce na wszystkie akcesoria. Jeśli chodzi o dodatki do kluczy to w ofercie naszego sklepu znajdują się przedłużki, grzechotki i adaptery. Należy pamiętać, aby zakupić dodatki, które będą idealnie dopasowane do posiadanych kluczy.