Jesteś na: Strona główna Akcesoria Off-Road Kompresory powietrza

Kompresory powietrza stanowią grupę urządzeń znajdujących szerokie zastosowanie, zarówno w profesjonalnych warsztatach jak również w domowym zaciszu. Ich głównym przeznaczeniem jest stworzenie warunków, celem pozyskania powietrza pod dużym ciśnieniem. Warto wiedzieć, iż zakres ciśnienie kompresorów wynosi z reguły od 6 do 10 barów. Jest to zależne od rodzaju urządzenia. Wybór odpowiedniego kompresora powietrza powinien być oparty o to do czego owe urządzenie ma nam posłużyć.

Budowa kompresora powietrza pozostaje elementem mającym szczególne znaczenie. Jest bowiem zależna od rodzaju kompresora oraz jego przeznaczenia, podobnie jak jej system działania. Wśród produktów w niniejszej kategorii można odnaleźć kompresory powietrza jedno i dwutłokowe. Nazwa urządzeń ma znaczenie w kontekście wykorzystania jednej bądź dwóch stron tłoka podczas pracy. Warto wiedzieć, iż funkcjonowanie kompresorów powietrza opiera się na obracających się śrubach. Podczas pracy przestrzeń między nimi ulega zmniejszeniu i to właśnie dzięki temu zjawisku powstaje sprężone powietrze. Wysokość sprężania jest zależna w dużej mierze od stopnia szczelności pomiędzy obiema śrubami oraz odległości śrub od obudowy. 

Nasz sklep oferuje możliwość zakupu samochodowych sprężarek powietrza w wersji jednotłokowej bądź dwutłokowej. Każde z dostępnych w niniejszych kategorii urządzeń posiada odpowiednią budowę a także cechuje się doskonałą wydajnością. Posiadamy sprężarki powietrza o jakości pracy porównywalnej do tych, z których korzysta się na stacjach benzynowych oraz w specjalistycznych serwisach, a jednocześnie pozostają one proste i intuicyjne w obsłudze. Nasze kompresory powietrza służą klientom nie tylko jako jedno z narzędzi obecnych w samochodzie, przydatnych podczas jazdy terenowej. Z powodzeniem można z nich korzystać na wszelkiego rodzaju wyjazdach czy biwakach, dzięki możliwości wielofunkcyjnego zastosowania. 

Sprężarki powietrza w tej kategorii zostały stworzone z intencją połączenia wysokiej jakości funkcjonalności, bezawaryjności oraz prostoty w obsłudze. Ich niewielkie rozmiary pozwalają korzystać ze sprężonego powietrza w dowolnym miejscu - na drodze, podczas wypoczynku jak i w niewielkim domowym warsztacie. Większość oferowanych kompresorów powietrza posiada specjalny system oświetlenia, które okazuje się pomocne w przypadku konieczności pracy urządzenia na nieoświetlonym fragmencie drogi po zmroku. Warto również podkreślić, iż samochodowe sprężarki powietrza znajdują zastosowanie również w kontekście motocykli, rowerów czy nadmuchiwanych materacy.