Jesteś na: Strona głównaNarzędzia i sprzęt warsztatowy Prostowniki, ładowarki Prostownik ładowarka do akumulatora automatyczny 12-24V LCD 10A VOLT POLSKA

Opis towaru


PROSTOWNIK ELEKTRONICZNY ŁADOWARKA DO AKUMULATORA AUTOMATYCZNY LCD 12-24V 10A VOLT POLSKA

Automatyczna ładowarka przeznaczona do ładowania akumulatorów kwasowo-ołowiowych (Pb, LEAD-ACID)żelowych oraz akumulatorów z oznaczeniem AGM stosowanych w samochodach z systemem "START-STOP" o napięciu 12 V pojemności od 10 do 300 Ah oraz 24 V o pojemności od 10 do 150 Ah.

Duży, maksymalny prąd ładowania 10A dla akumulatorów 12V gwarantuje szybkie ładowanie rozładowanych akumulatorów

Łatwa w obsłudze automatyczna ładowarka wyposażona w ekran LCD. Świetnie nadaje się do domowego użytku. Z powodzeniem naładuje akumulator w samochodzie osobowym, dostawczymciężarowym czy w ogrodowym traktorku.

Dzięki zaawansowanym technologiom wykorzystywanym podczas projektowania i budowy prostownika, umożliwia on ładowanie akumulatorów do prawie 100% ich oryginalnej pojemności. To ważne, gdyż nie jest to regułą wśród ładowarek dostępnych na rynku.

Ładowarka VOLT to produkt bezpieczny, zarówno dla akumulatorów jak i dla użytkowników. Proces ładowania akumulatora sterowany jest automatycznie i steruje nim mikroprocesor, co zapewnia optymalny jego przebieg oraz chroni akumulator przed przeładowaniem.

Ładowarka posiada zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją. Nieprawidłowe podłączenie akumulatora poskutkuje pojawieniem się błędu na wyświetlaczu i uruchomi się dźwiękowy sygnał ostrzegawczy, a rozpoczęcie ładowania nie będzie możliwe.

Ładowarka przeznaczona jest nie tylko do akumulatorów samochodowych dużej pojemności - dzięki regulacji prądu ładowania, nadaje się również do akumulatorów żelowych, motocyklowych, stosowanych na jachtach czy akumulatorów do skuterów o mniejszej pojemności.

Ponadto zainstalowano zabezpieczenia przeciwiskrowe, temperaturowe i zwarciowe.

W ZESTAWIE SĄ DWA KOMPLETY PRZEWODÓW, KTÓRE ŁATWO POŁĄCZYĆ Z PROSTOWNIKIEM SPECJALNIE ZAPROJEKTOWANĄ WTYCZKĄ

NAJWAŻNIEJSZE FUNKCJE URZĄDZENIA:

  • automatyczna kontrola naładowania akumulatora
  • monitorowanie napięcia po zakończeniu ładowania - automatyczne wznowienie ładowania w przypadku spadku napięcia na akumulatorze, również po zaniku napięcia z sieci
  • prostownik niweluje zjawisko zasiarczania akumulatorów, które może powstawać podczas ładowania
  • tryb konserwacyjny dla akumulatorów 12V / SLA o pojemności 14-230Ah - ładowarka daje stałe napięcie 13.6V z prądem do 5A - utrzymuje w pełnej gotowości akumulator - idealne dla pojazdów elektrycznych, wózków widłowych itp.
  • tryb "zimowy" - gwarantuje pełne i efektywne naładowanie akumulatora, nawet w b. niskiej temperaturze otoczenia
  • tryb "reaktywacji/reanimacji" - specjalny tryb ładowania - w przypadku skrajnie rozładowanych akumulatorów, ładowarka stosuje zmniejszony prąd ładowania 1.5A, aż do osiągnięcia bezpiecznego napięcia pozwalającego na szybsze ładowanie - ładowarka sama decyduje, o konieczności użycia tego trybu
  • wyświetlacz LCD pozwala monitorować pracę urządzenia, dodatkowo po podłączeniu akumulatora pokazuje jego aktualne napięcie.
  • Obsługiwane akumulatory 12V/24V DC
    żelowe, kwasowo-ołowiowe, AGM, VRLA, VLA, SLA, WET, GEL, Lead-Acid

 

Pozostałe przetwornice i urządzenia VOLT POLSKA

 

VOLT POLSKA

 

BEZPIECZNY ZAKUP

Gwarancja 24 miesiące

Towar posiada 24 miesięczną gwarancję
Możliwość zwrotu towaru bez podawania przyczyny w ciągu 14 dni

Szczegóły


Klasa bezpieczeństwa 2
Ładowanie akumulatorów żelowe, kwasowo-ołowiowe, AGM, VRLA, VLA, SLA, WET, GEL, Lead-Acid
Moc 120W
Napięcie wejściowe 220–240 VAC ~50/60 Hz
Napięcie wyjściowe 12V / 24V
Pojemność akumulatora 12V do 300Ah / 24V do 150Ah
Prąd ładowania 2A - 10A przy 12V, 2A - 5A przy 24V
Stopień ochrony IP 65
Temperatura przechowywania 0° C do 40° C
Waga 1 kg