Jesteś na: Strona główna Akcesoria samochodowe Folia do przyciemniania szyb

Zastosowanie folii do przyciemniania szyb to prosty i skuteczny sposób na podniesienie komfortu podróżowania samochodem niezależnie od panujących warunków pogodowych. Produkty tego typu mają właściwości termokurczliwe, co oznacza, że dzięki wysokiej temperaturze idealnie dopasowują się do każdej, nawet najmocniej zakrzywionej szyby. Ich działanie polega na blokowaniu promieniowania słonecznego, co zapobiega nagrzewaniu wnętrza pojazdu, a także chroni jego elementy przed blaknięciem i pękaniem. Eliminacja nadmiaru światła wpływa korzystnie nie tylko na komfort podróżowania pasażerów, ale przede wszystkim również na komfort kierowcy, który nie musi zmagać się z oślepiającym blaskiem zarówno latem, jak i zimą. 

Folie przyciemniające do szyb mają wiele zalet praktycznych. Poprzez blokowanie promieniowania UV zwiększają wydajność i efektywność działania klimatyzacji samochodowej. Zapobiegają także nadmiernemu nagrzewaniu się auta na parkingu. Pozwalają ochronić plastikowe elementy i tapicerkę samochodową przed utratą koloru, łuszczeniem i spękaniem. Z kolei zimą ułatwiają utrzymanie ciepła wewnątrz pojazdu. Dobra folia do przyciemniania wzmocni także szybę i lepiej zabezpieczy ją przed rozbiciem. Ograniczenie widoczności od zewnątrz zmniejszy również ryzyko kradzieży, gdyż potencjalny złodziej nie będzie mógł zobaczyć, co znajduje się we wnętrzu samochodu. 

Dostępne w naszym sklepie folie do przyciemniania szyb to produkty o różnym stopniu przepuszczalności światła zarówno 5 oraz 35 proc. Mają one uniwersalny rozmiar, który bez trudu dopasowuje się do każdej wielkości szyby poprzez przycinanie. Folie są łatwe w montażu, wystarczy bowiem podgrzać je przy pomocy suszarki do włosów lub opalarki, aby przylgnęły do szyby i zapewniły jej niemal stuprocentową ochronę przed promieniowaniem UV. W zestawie z każdą folią dostępną w naszym asortymencie klient otrzymuje specjalny nożyk i packę, która ułatwia estetyczny montaż folii na szybę samochodową. 

Samodzielne przyciemnienie szyb pojazdu z wykorzystaniem czarnej folii blokującej promieniowanie słoneczne to najbardziej ekonomiczny sposób na zwiększenie komfortu podróżowania i prowadzenia auta w sezonie letnim. Warto pomyśleć o takim zabiegu odpowiednio wcześnie, aby zabezpieczyć wnętrze samochodu przed stopniowym niszczeniem na skutek intensywnego nagrzewania i ekspozycji na promieniowanie UV. Folie przyciemniające do tylnych szyb bocznych pojazdu poleca się w szczególności, jeśli jego pasażerami są małe dzieci, które nie potrafią samodzielnie osłonić się przed słońcem.