Jesteś na: Strona główna Dom i ogród Dzwonki

Dzwonki są przydatnymi akcesoriami w domu, firmie czy budynkach użyteczności publicznej. Dzięki nim możliwa jest forma zdalnej, jednostronnej, komunikacji. Najczęściej wykorzystywane przy drzwiach wejściowych czy bramie, pozwalają na przesłanie sygnału dźwiękowego do budynku, informując o tym, że ktoś nacisnął przycisk. Klasyczne dzwonki bazują na elektrycznej komunikacji przewodowej, jednak obecnie najczęściej wybieranym typem dzwonków są modele bezprzewodowe. Elektroniczne dzwonki z jednym, bądź kilkoma pilotami (czyli przyciskami), mogą mieć również jedną lub więcej baz, które wygrywają określone sygnały dźwiękowe. Dzięki urządzeniom pracującym na określonych częstotliwościach można stworzyć system informujący o nadejściu np. oczekiwanego przez nas klienta czy też niespodziewanego gościa. Do komunikacji dwustronnej można wybrać domofony lub wideofony, jednak stanowią one bardziej zaawansowane i droższe rozwiązanie.

Przewodowe i bezprzewodowe dzwonki, które są dostępne w naszej ofercie, odpowiadają podstawowym potrzebom użytkowników. Zapewniają doskonałe działanie na duże odległości, nawet do 300 metrów. Przyciski bezprzewodowe (czyli piloty zasilane bateriami) mają minimalny pobór prądu, gwarantujący długą żywotność. Wymiana baterii jest prosta, nie wymaga używania skomplikowanych narzędzi. W zależności od wybranego modelu dzwonka, baza może być  zasilana bateriami lub też bezpośrednio z gniazdka elektrycznego 230 V - dzięki wbudowanemu zasilaczowi. Pozwala to uniknąć sytuacji, w których baterie urządzenia się wyczerpują i przestaje ono działać.

Dostępny w naszym sklepie dzwonek bezprzewodowy do drzwi występuje w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu z łatwością można dopasować go do estetyki różnych pomieszczeń. Niewielkie wymiary pozwalają na potraktowanie go jako uzupełnienie aranżacji wnętrza. Dzwonki bezprzewodowe do drzwi możemy personalizować, wybierając dźwięk, który najbardziej nam się podoba. Mamy do dyspozycji - w zależności od modelu - kilkadziesiąt sygnałów do wyboru, możemy także regulować poziom ich głośności. Możliwe jest także całkowite wyciszenie. W zestawie z dzwonkiem bezprzewodowym mogą znajdować się dwa piloty, co pozwala na zastosowanie w dwóch różnych miejscach tego samego sygnalizatora. Piloty w prostszych modelach mają przyciski mechaniczne, mogą być również dotykowe.

Asortyment naszego sklepu obejmuje dzwonki sprawdzonych marek, o dobrej jakości i wysokich walorach użytkowych oraz estetycznych. Zestawy nadajników i odbiorników są kompletne, zawierają zarówno baterie do elementów zasilanych bateryjnie, jak i elementy montażowe czy instrukcję instalacji i obsługi. Wybór można dopasować do indywidualnych potrzeb.